PF 2018

19/12/2017 13:48

Přátelství, vášeň a zábava stály před 20 lety u vzniku našeho oddílu. Tyto tři klíčové, avšak v žádném slova smyslu samozřejmé, vlastnosti se nám daří udržovat i přes někdy nesnadné chvíle. Rok se s rokem míjí, kulatá sezóna odešla do historie a ve světě plném nejistot nám tým nabízí zázemí jako druhá rodina. Víme, že si příští rok, stejně jako již dvacetkrát v minulosti, navlékneme dres CYKLOSPORTU CHROPYNĚ a společný čas si opět užijeme. 

PRODEJNA PŘES VÁNOCE

19/12/2017 13:47

Vážení zákazníci, prodejna CYKOSPORTU CHROPYNĚ bude v období od 22. 12. 2017 až do 2. 1. 2018 UZAVŘENA. Děkujeme Vám za pochopení a od 3. 1. se na Vás těšíme v naší obvyklé otevírací době 9–17 hod. Váš CYKLOSPORT CHROPYNĚ.

Evropa?

09/11/2017 16:28

Když jsi závodník CYKLOSPROTU CHROPYNĚ, máš již statisticky poměrně vysokou šanci, že se staneš vicemistrem Evropy, jako třeba Pepa Ibehej. Ale jelikož prostředí našeho oddílu je natolik imponující k zisku stříbrné příčky na mistrovství Evropy, tak neodolal ani Martin Klár a ve své královské disciplíně - Bikejöring - za přispění jeho nejlepšího parťáka obsadil v Itálii druhou příčku. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci.

KPŽ Finále

09/11/2017 16:21

Když jste dobří, vyhráváte, když vyhráváte, dostáváte ocenění, když jej chcete dostat, musíte si pro něj dojet. Tak učinili naši nejlepší závodníci, kteří si letos v součtu celého seriálu zasloužili umístění na pódiových příčkách. Honza Procházka, El Capitan Vladimír Kučera a severočeský matador Pepa Ibehej se sjeli do matičky Prahy, aby si zde ocenění převzali. Děkujeme a gratulujeme. FB

Bobr Cup

09/11/2017 16:18

Okolí Litovle již tradičně přivítalo tříčlenné skupiny odvážných, kajakáře, cyklisty, co se z nějakého důvodu touží umýt v potoku a rychlonohé crossové běžce. Ani naše štafety nemohly chybět a těžký trénink své sladké plody přinesl. FB

Nova Cup Mikulov

09/11/2017 16:15

Víno zase přilákalo naše dresy, jako bychom jej snad někdy rádi popíjeli... Mikulovský závod poskytl dobrý prostor k předvedení našeho týmového spurterského vláčku. FB

Brněnská mulda

09/11/2017 16:13

Bydlí v Brně, jezdí v Brně, tak i závodí v Brně, Radim Horáček si na konec sezóny nechal pro něj místní závod - Brněnskou muldu. Dynamit v nohách již nebyl tak výbušný jako před pár týdny a měsíci, ale i tak se nenechal zahanbit. FB

KPŽ NMnM

09/11/2017 16:10

Opět finále nejdelšího podniku závodu horských kol uvítala Vysočina aréna. Hojná účast i z našich řad se nenechala zastrašit a bojovali jsme o příčky nejvyšší. FB

Foto od Viléma zde.

KPŽ Odry

09/11/2017 16:08

Oderské vrchy naskytly skvělé podmínky pro bahenní koupele, ale také se závodilo na kolech. FB

Foto od Viléma zde.

KPŽ Znojmo

09/11/2017 16:06

Ani na dalším podniku seriálu KPŽ, tentokráte na jihu Moravy jsme nemohli chybět. Více najdete na našem oddílovém FB.

Rusavská 50ka - KPŽ Chrudim

26/08/2017 20:48

Poté, co jsme vynechali nejvzdálenější podnik KPŽ - Карловы Вары - se naši závodníci opět postavili na start tohoto seriálu. Železné hory pro ně přichystaly slušnou dávku kilometrů i nastoupaných metrů. V Chrudimi se nejlépe dařilo Honzovi Procházkovi, kterému jen těsně uniklo prvenství v kategorii a na celkovém 14. místě bral stříbro. Na stupně vítězů se po delší-než-by-si-on-sám-přál-dlouhé pauze opět podíval El Kapitán Vlaďa Kučera obsadiv skvělou bronzovou příčku. Pódiovou stálicí naší ekipy je také čerstvý vicemistr Evropy, Pepa Ibehej, který si v posledních dnech zjevně zalíbil příčku téměř nejvyšší a do cíle dorazil na taktéž výborném druhém místě. Ani další závodníci se neztratili: Radim Horáček v nabité konkurenci (42/10), návštěva Michal Straka (56/14), Milan Štípala (74/20) a Petr Koubek těsně pod stupni vítězů (140/4).
Ale nejelo se jen ve východních Čechách, Rusavská 50ka je již ikonickým závodem našeho regionu a ani na jejím startu jsme samozřejmě nechyběli. Nejlépe si na trati vedl Martin Klár, který byl v cíli těsně následován Filipem Chovancem, což pro nás znamená 23. respektivě 24. místo. Ani zde se stupně vítězů (nebo spíše vítězkyň) neobešly bez našeho dresu. V juniorské kategorii získala první místo Adéla Nábělková a na stejné číslo popisné putuje i ocenění za druhé místo v kategorii pro Kateřinu Nábělkovou! Gratulujeme k úspěchům a všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

UEC Svit - Mistrovství Evropy

26/08/2017 20:47

V 5:30 se naši elitní závoďáci probudili do pravděpodobně jejich nejvýznamnějšího dne roku. Podporováni týmovým maskotem Maggie (ve familiérních kruzích téže Peggie) se vydali na start, kde se postavili vedle (nebo spíš za) ikony dnešního mountainbikingu - Lakatu, Ferreiru nebo Kristiána. Mezi tím, co si eliťáci ještě plně užívali každý kilometr tratě Krejzi, se na kratší 78 km trati, mistrovské pro kategorie Masters, si za doprovodu El Kapitána dofrčel pro úžasný úspěch Master z Podještědí, Pepa Ibehej, stanuv se vicemistrem Evropy ve své věkové kategorii, když za titulem mistrovským zaostal necelou minutu. Žlutavský expres (Jan Procházka) po kvalitní přípravě posledních týdnů dokončil jeho nejtěžší závod v životě na 25. místě, když během závodu prohodil pár slov i s Kristiánem, který způsoboval svým soupeřům závratě, když stahoval ztrátu zaviněnou defektem. Radim Horáček vědom si toho, že mistrovství je jen jednou do roka, si užíval závod o pár minut déle a doraziv na 36. místě si vylepšil své nejlepší umístění na mistrovství Evropy. Děkujeme všem za fandění a podporu.

Hostýnská 50ka

26/08/2017 20:44

Do Bystřice pod Hostýnem jsme tentokrát přijeli v početném složení. Ve slunném počasí si pro vítězství v kategorii dojeli kapitán Vladimír Kučera a matador Pepa Ibehej, když Adéla Nábělková dorazila do cíle jako druhá juniorka a Katka Nábělková se umístila na třetí příčce své kategorie. Úspěšný víkend!

KPŽ Zadov

26/08/2017 20:40

Šumava přivítala další díl seriálu KPŽ. Josef Ibehej nezaváhal a dojel si pro vítězství v kategorii!

Salzkammergut Trophy

27/08/2017 21:17

Všechno jen ne lehký závod, na kterém jsme přesto nechyběli...

Výběr fotek z Karpatského pedálu od Viléma je zde.

Speciální výsledkový servis - Drásalovský

06/07/2017 17:24

Každé vyhlášené pravidlo je nejlépe otestovat jeho porušením - nejlépe hned.

Drásal roku 2017 má pro náš oddíl, ale i celou bikerskou obec, nádech počinu, který se jen tak nezopakuje. Marek Julina odstartoval a dojel tu jedinou „správnou” drásalovskou distanci po dvacáté za sebou!!! Obdivně před ním smekáme.
Jako i v předešlých letech se stal i letošní Drásal nami silně obsazeným závodem. Do klání na všech trasách mimo dětské se zapojilo osmnáct našich členů a minimálně stejně tolik podporovatelů jak s občerstvováním na trati tak i s regenerací v cíli.
Nejlépe na trati 117 km úřadoval Jan Procházka, který dojel celkově pátý a první v kategorii. Obdobně v kategorii před sebe nikoho nepustil Josef Ibehej. Ale i ostatní členi oddílu a hlavně týmu KPŽ ze sebe vymáčkli nadstandard a v celkovém součtu obsadili v týmech druhé místo.

Přehled výsledků je zde.
Jak je na tom tým KPŽ najdete zde.
Výběr fotek od Viléma a Ivany je zde

Měsíční výsledkový servis 6

06/07/2017 10:12

Nastal čas na změnu. Je zřejmá už z nadpisu. Text i obrázek k němu budu až do odvolání psát v měsíčním cyklu. 

Červen roku 2017 vstoupí nesmazatelně do oddílové historie vítězstvím štafety na mistrovství republiky v dlouhém triatlonu na závodě Moraviaman v Otrokovicích. V sobotu 24. 6. štafeta ve složení Kapitán, Tomáš Navrátil, Big Boss, Kapr, Vorvaň a Prochna o parník velikosti 20-násobku slavného vltavského parníku Bohemia převálcovala zbývajících 66 štafet.
Obdobným počinem je i prvoúčast Adama Štěrbáka v našem dresu na mistrovství ČR v časovce se skoro ďábelským výsledkem.
Na umístění na bedně na dvoudenním závodě Kotáry Tůr jsme si již za posledních několik let zvykli. Stupínek nejvyšší letos obhájil Filip Chovanec.
I v seriálu závodů KPŽ se ukazuje stoupající výkonnost Jana Procházky, když ve Vrchlabí napodobil matadora v našich řadách Josefa Ibeheje z Úpice a Trans Brdů a vybojoval první místo v kategorii.

Přehled výsledků je zde.
Jak je na tom tým KPŽ najdete zde.
Výběr fotek z Kotárů od Viléma je zde.

Chropyňský dres na mistrovství ČR !!

22/06/2017 11:27

Přičiněním Adama Štěrbáka se náš oddílový dres zviditelní na letošním mistrovství České a Slovenské republiky v časovce jednotlivců. Tož šlap k co nejlepšímu výsledku. 

Víkendový výsledkový servis 20, 21 a 22

10/06/2017 12:52

Text se těžce rodí.... dnes je poslední den, kdy ještě není aktuální VVS 23. Tak ve stručnosti pár vět o výkonech členů oddílu v týdnech v nadpisu udaných.
Ve 20. týdnu na KPŽku v Úpici ze dvou našich účastníků dosáhl na lepší, vlastně nejlepší umístění v kategorii Josef Ibehej.
21. týden byl ve znamení Mamuta v Přerově. Triatlonové části si veleúspěšně vedlo trio V. + P. Kučerovi doplněné Petrem Procházkou druhým místem celkově a taky v kategorii štafet, druhá naše štafeta vybojovala v kategorii místo třetí. V bikovém Mamutovi uháněl k cíli nejrychleji Filip Chovanec, ale na bednu to nebylo, tam ho nahradil vítězstvím v kategorii Vladimír Kučera. V silniční sekci na nejdelší 212km dlouhé trase uniklo vítězství v kategorii Milanovi Mosnému jejím zrušením, za to na o pár desítek kratší trase neuniklo vítězství v kategorii Kateřině Nábělkové. Taky se tento víkend vybičovali k vynikajícím individuálním výkonům Jan Procházka na Králi Šumavy (10/2) a na obdobně dlouhé trase v Levoči Michal Straka (4/2).
22. týden a opět závod ze seriálu KPŽ, tentokráte v okolí přehrady Orlík a nyní i s našim početnějším zastoupením. Zde si zajel pro místo mezi první desítkou Jan Procházka (8/2). Obdobným způsobem si počínal i Jaromír Fuksa (7/1) na Milovické 50. Všechny tři chválíme.

Fotky z MamutTour od Viléma jsou zde.
Přehled docházky a výkonů je zde a výsledky týmu KPŽ zde.

Dětské závody - report.

03/06/2017 12:44

Tak Ondru Fojtíka nikdo nepředjel. Ani tajná, všeobecně známá prémie k tomu nepomohla. Dětský den proběhl za nadměrné přízně slunečního svitu, štědrých sponzorů tomboly startovních čísel, usměvavých a vlídných pořadatelů včetně paní starostky města Chropyně a hlavně za rekordní účasti sportujících dětí v počtu cca 210.

Výběr fotek od Viléma najdete zde a výsledky zde.

Víkendový výsledkový servis 19

17/05/2017 21:53

Opět ve zkratce. Dominantní akcí víkendu byl závod ze seriálu KPŽ v Mladé Boleslavi. Na bednu v kategorii dosáhl druhým místem Josef Ibehej.

Přehled výsledků je zde
Jak je na tom tým KPŽ najdete zde
Fotoreportáž z MB od Anety je zde.

Dětské závody

08/05/2017 19:16

Přihlašování dětí prostřednictvím našich stránek spuštěno. Pokud se chcete seznámit s pravidly akce, tak ty naleznete v těchto propozicích. Těšíme se na vaši hojnou účast.

Víkendový výsledkový servis 18

17/05/2017 21:54

Minulý víkend byl výsledkový servis skoupý na slovo, tento bude ukecanější. Vše podstatné se odehrálo na hradě Helfštýně a jeho okolí. Trasy Author Šela maratonu nechal po několik předcházejících dnů pan Procházka ve spolupráci se Sv. Petrem řádně pokropit. Někde živou, jinde mrtvou vodou.
Na dlouhé trase nás vynikajícím výsledkem reprezentovali Michal Straka a Filip Chovanec v nově vytvořené kategorii dvojic. Michal ji v duu s Danem Kučerou vyhrál a Filip v duu s Tomášem Petříčkem obsadili třetí místo. Na krátké si nenechal vzít prvenství v kategorii Vladimír Kučera.

Přehled výsledků je zde.
Výběr fotek od Viléma je zde.

Víkendový výsledkový servis 17

05/05/2017 15:17

Přehled výsledků týmu KPŽ  je zde.
Přehled výsledků je zde.
Výběr fotek z Rohálovské 50 od Viléma najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 16

08/05/2017 19:04

Otužilci v oddílových dresech zápolili se soupeři na bajcích a padlou rtutí v teploměrech na dvou frontách. Na prvním závodu ze seriálu KPŽ v pražských Brdech zvaných Trans a ve slovenské Skalici na třetím závodu ze seriálu GHOST KARPATY MTB TOUR. Z Brd vezeme domů zásluhou Josefa Ibeheje zlato za umístění v kategorii, ostatní potenciální kovy nám doslova vyfoukly totální defekty. Ze slovenských strání z klání o krále Záhoří veze domů bramboru Filip Chovanec. Taky za umístění v kategorii.

Výběr fotek prozatím z TransBrd v naší fotogalerii a v této od Anety.
Přehled výsledků je zde.

15. ročník FORCE Chřibské padesátky - overview.

20/04/2017 11:39

Patnáctý ročník je zdárně ukončen. Podle jednoho z mot na našich webových stránkách nebylo ani letos špatné počasí, jen toho Slunce se většině zúčastněných zdálo býti málo. Při pohledu z okna teď, kdy píši tento text, tak panovalo krásné jarní počasí. Změny tras, naordinované jejich hlavním tvůrcem Koubičem, byly veskrze kvitovány kladnými hlasy a trailík v lesíku zvaném Háj za Soběsuky byl přímo kouzelný. Zázemí v areálu výstaviště Floria opět vytáhlo další trumf. Stahovací stěny. Vtíravý chladný vítr tím byl odkloněn do správných míst.
Vítězství na dlouhé trase si po pětileté pauze zopakoval Pavel Boudný, mezi ženami obhájila loňské vítězství Tereza Němcová. Na krátké se z prvních míst radovali Adam Formánek a Zuzana Skalická.
Doufáme, že se vám čas strávený na FORCE Chřibské padesátce líbil minimálně tak, jak klukům mažoretky a děvčata z Kunovjanu (a děvčatům chlapci), kteří Vám i nám zpestřili Bílosobotní den. Laťka pro další, 16. ročník je nastavena již vysoko, přesto bychom ji rádi ještě poposunuli výš, což jistě sami příští rok posoudíte. Nashledanou za rok.

Areál výstaviště i obě trasy jsou již pečlivě uklizeny (přestože Vás ředitel závodu za odhazování obalů od různých podpůrných prostředků na viditelná místa pochválil, tak přece jen by bylo lepší tyto nadbytečné gramy odhazovat v místech tomu pořadateli určených - viz. pravidla KPŽ). Taky poutače a plakáty již byly sundány (ten, kdo si půjčil poutač umístěný ve Zlíně na Jižních Svazích, je i s ním očekáván v prodejně Cyklosportu v Chropyni).

Výběr fotek od několika fotografů najdete zde a výsledky zase tady.

Víkendový výsledkový servis 13

04/04/2017 21:29

První letošní závodní víkend se odehrál na Morkovském bajku. Počasí si v tuto časnou jarní dobu dokáže s pořadateli i závodníky pohrát od pamětných sněhových závějí před cca 4 lety až po letošní, které evokovalo teplotou zdání parného léta, kaleného důrazným čerstvým větrem. Oddílové barvy nejvýše v celkovém pořadí vytáhl Michal Straka (15/6), v kategorii kluk z plakátů (40/5).
Morkovský bajk byl taky prvním z šesti závodů seriálu GHOST KARPATY MTB TOUR 2017. Dalším v pořadí bude na Bílou sobotu (15.4.) námi pořádaná FORCE Chřibská padesátka se zázemím v Kroměříži na výstavišti Floria. Tak neváhejte a přihlašujte se, kapacita hlavní 50 km trati je pouze 500 biků!!!

Přehled výsledků je zde.
Výběr fotek z Morkovic od Viléma najdete zde.

FORCE Chřibská padesátka 2017

19/02/2017 23:29

Hromnice i Valentýn jsou již úspěšně za námi. Teď je ta pravá chvíle udělat si uzel na kapesníku s tím, že Škaredá středa je poslední možný den, kdy se můžete na Chřibskou padesátku přihlásit prostřednictvím online formuláře a taky uhradit příslušné startovné s vírou, že vše proběhne tak jak má. Kdo chce mít jistotu, že se vejde do limitu 500 startujících na dlouhé trase, ten s přihláškou zbytečně neotálí. Zvláště pak Ti, kteří si brousí zoubky na některou se super výher v seriálu GHOST KARPATY MTB Tour, jejíž součástí tato trasa je.
Srdce organizačního týmu již bije zvýšeným tepem a ladí či někde již jen dolaďuje vše proto, aby se váš čas strávený na trasách závodu nebo v jeho přívětivém zázemí v areálu výstaviště Floria zapsaly do vašich vzpomínek v intencích probíhajících Velikonoc.
Letmý pohled do aktuálně přihlášených závodníků zaznamenává několik zajímavých jmen. Přihlášku nestora mounbikinku v našich končinách Vladimíra Dvouletého a jeho motoru a taky neočekávanou přihlášku sluníčka závodního pole Martiny Doleželové. Na krátké trase vyskočil první černý kůň závodu se startovním číslem 40.

FORCE Chřibská padesátka 2017

27/01/2017 11:33

Už víte, kam zamíříte na Bílou sobotu? No přece na 15. ročník FORCE Chřibské padesátky. V stále ještě objevovaných výhodách zázemí závodu v areálu výstaviště Floria v Kroměříži se na vás už připravují zkušení pořadatelé. Trasy závodu dlouhá a kratší prošly od loňska důkladnou revizí a vyměnily mnoho kilometrů asfaltu za náročnější v terénu. Dlouhá trasa je opět součástí seriálu šesti závodů, tentokrát s názvem  GHOST KARPATY MTB TOUR 2017 se zřejmým generálním partnerem. O pitný režim se postará osvědčený dodavatel Kompava s.r.o.. Maximální počet závodníků na dlouhé trase je stanoven na 500 biků. Teď už zbývá pouze limit naplnit a nezaleknout se aprílového počasí.

Propozice a online přihlašování je zde.

Bilanční výsledkový servis

25/12/2016 11:13

Oddílová výroční členská schůze i projížďka "Spadaným listím" je už za námi. Nyní už jen zbývá v několika větách zhodnotit letošní sezónu.

Námi pořádaná FORCE Chřibská padesátka se letos při svém 14. ročníku přeměnila. Změnila hlavně své zázemí, které rozprostřela v náruči areálu výstaviště Floria v Kroměříži. To se sebou přineslo i nutnou změnu trasy se snahou do ní zakomponovat i osvědčené úseky z let minulých. Novinkou se stala i její zkrácená verze. Účast skoro 500 závodníků na klasické a cca 100 na zkrácené trase za přízně počasí nás ujistil o správnosti tohoto evolučního kroku. Možno parafrázovat - sice ještě nedospěla, ale již ukázala své vyvíjející se vnady. Nechte se překvapit při jejím příštím ročníku na Bílou sobotu 15. dubna 2017.

A nyní trochu strohé řeči čísel.
Celkově se členi oddílu v letošním roce zúčastnili 81 akce, z toho 4 silničních a 7 triatlonových. V zahraničí jsme letos byli na 12 akcích převážně na Slovensku, ale zavítali jsme i do Chorvatska a Rakouska. Dle vedené evidence to představuje 533 „osoboúčastí” (vlastní měrná jednotka) s nárůstem o 50 oú oproti loňskému roku. Na nich jsme vybojovali v celkovém pořadí dvě první místa, šest druhých a tři třetí místa. V příslušných kategoriích to bylo 26x první, 23x druhé a 32x třetí místo včetně konečných umístění v seriálech.
Nejpilnějšími z nás byl Filip Chovanec s 27, následován trojicí Kateřina Nábělková, Vladimír Kučera ml. a Alda Nábělek s účastí na dvacetipěti akcích. Naší srdcovkou se podobně jako v předešlých letech stal holešovský Drásal s 32 aktivními účastníky (počítáno bez neméně aktivní a početné skupiny oddílových sympatizantů).  

V seriálu Kolo pro život v týmové soutěži se nám letos nedařilo tak, jako v minulých letech, ale vzhledem k okolnostem je i sedmé místo v celkovém pořadí slušným výsledkem. V jednotlivcích v celkovém hodnocení v kategorii nejvýše vystoupala Kateřina Nábělková a to na třetí místo. V mužích  se nejlépe dařilo Vladimíru Kučerovi ml. a Petru Koubkovi, kteří dosáhli na šestá místa. V celkovém pořadí seriálu nejlépe spurtoval na 17. místo Jan Procházka.

Výběr fotek z projížďky najdete v oddílové fotogalerii.

Spadaným listím

23/10/2016 16:56

Tradiční sezónu uzavírající hromadná vyjížďka bikerů startuje v sobotu 29. 10. 2016 v 13:00 z náměstí ve Fryštáku trasou dle výběru do cíle v Holešově (v parčíku, hospodě Holajce nebo i jiné apod.) nebo tam, kam vás nohy došlapou.

Víkendový výsledkový servis 39

23/10/2016 16:57

Závěrečným závodem seriálu KPŽ v Novém Městě na Moravě v ideálním zázemí Vysočina arény (skoro jak na Chřibské 50) jsme hromadnou účastí skoro zakončili letošní bikovou sezónu. V závodě, připomínajícím svým průběhem znojemský sprint, s rozdílem pouze v nadmořské výšce místa konání, si v kategorii nejlépe vedla, jak už se letos stalo nesčetněkrát, Kateřina Nábělková třetím místem. Na delší trase všichni dojeli do cíle v dobrých časech a zdrávi. Jen Milan Štípala cílovou pásku neprotnul neb zachraňoval. A nebyla to Adélka, která se šrámem na ruce po saltu mortale do cíle dojela. 
Podle předběžných výsledků celého seriálu byl z našich členů v celkovém pořadí nejvýše na 17. místě Jan Procházka. V kategorii si nejlépe vedla Kateřina Nábělková svým letos osudovým třetím místem. Tým obsadil v konečném účtování šťastné sedmé místo, což je příslibem na příští sezónu.

Sedm členů si ještě v neděli přidalo do seznamu ujetých závodních kilometrů Zlínskou padesátku. Nejblíže pódiu se přiblížil Petr Koubek bramborovým postem v kategorii. Kalich hořkosti si do dna vypil Jaromír Fuksa s třemi defekty na trase.

Přehled výsledků je zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek z Vysočiny a ze Zlína od Viléma je zde.

Víkendový výsledkový servis 38

27/09/2016 19:08

Oderská Mlýnice. Předposlední závod ze seriálu KPŽ se s hojnou oddílovou účasti odehrála za ideálního bikového počasí, charakteristického pro babí léto. To, ale i místy až frenetické povzbuzování příznivců mtb při stoupání na již vyhlášenou Mlýnici nabudilo všechny naše závodníky k vynikajícím výkonům, letos snad k nejlepším, což se odrazilo i v umístění týmu KPŽ na čtvrtém místě, hned za trojicí amatéry běžně „neporazitelných”. Z jednotlivců se na bednu probojoval pouze Jan Procházka třetím místem v kategorii.
Amorem infikovaný Lipánek opět vyhrál, tentokrát kategorii smíšených dvojic (se Silvií) v hulínském duatlonu.

Přehled výsledků je zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek z Oderské Mlýnice od Viléma je zde.

Víkendový výsledkový servis 37

23/09/2016 09:59

Předzvěstí konce bikové sezóny byl tento víkend. Počasí, že byste psa ven nevyhnali a závodů po skromnu. Na závody v Čeladné objednal pan Kořínek právě takovou slotu. Konkurence však byla vybarvená do olympijského duchu přítomností JKeje. I za těchto podmínek se naši dva zástupci v pelotonu neplácali na chvostu, ale úspěšně konkurovali lépe placeným bikerům. Jan Procházka vyhrál svoji kategorii. Filip Chovanec se o mnoho neopozdil a v téže kategorii obsadil třetí post.
Třetí aktivní člen oddílu Jaroslav Zeman si odskočil vyzkoušet cyklokrosové bahnění na Oderský pohár v Šumperku.

Přehled výsledků je zde.
Rozumné fotky žádné. Fotografové si vzali neočekávané volno.

Víkendový výsledkový servis 36

17/09/2016 22:03

Kdo tvrdí, že ve Zlatých horách už není ni gram tohoto vzácného kovu, ten se mýlí. My tam byli a zlatem a stříbrem obtěžkáni se navrátili. Na kratší trase Zlatohorské magistrály vydoloval Jaromír Fuksa zlata fůru za vítězství v kategorii i v celkovém pořadí. V kategorii na stejné distanci si zlatem zkrášlil svoji hruď Vít Horáček. Na delší trase se ten samý kousek v kategorii povedl Radimovi Horáčkovi. V celkovém pořadí však nalezl jednoho přemožitele.
Úspěšného zástupce jsme vyslali i na nelehké Sudety. Jan Procházka prokázal svoji dobrou výkonnost šestým místem v celkovém pořadí a za umístění v kategorii se ozdobil bronzem.
Nejpočetnější družina oddílových členů se vypravila na závod ze seriálu KPŽ do Znojma. Svoji rozsáhlou vinotéku zde obohatila o další přírůstek Kateřina Nábělková, který získala za třetí místo v kategorii. Ostatní obohatili o různý počet sklenic rodinné spíže vyhlášenými znojemskými okurkami a své zažívací trakty kvalitním burčákem.
Inkognito propagátor oddílového dresu a sponzorů na slovenských bikových kolbištích Michal Straka, se na maratonu v Topol’čiankách opět blýskl, a to druhým místem v kategorii i v celkovém pořadí.

Přehled výsledků je zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběry fotek z výše jmenovaných, ale i jiných závodů od různých autorů, je v oddílové fotogalerii. 
Výběr fotek ze Zlatohorské magistrály od Viléma je zde

Víkendový výsledkový servis 35

08/09/2016 21:35

Událostí prvořadého významu je Lipánkovo (Libor Pánek) závodní znovuzrození. Po letech strávených v hibernaci na hřišti pro kolovou před pořádným závodním nasazením se letos, popoháněn bohyní Afrodité, vzepjal k výkonu, který vyústil ve vítězství. Vítězství ve své kategorii podpořené celkovým pátým místem v nově vzniklém seriálu triatlonových závodů „TriSeries” na okrese Kroměříž. Oběma gratulujeme!!! A neusnout na vavřínech!!!
V zahraničí opět a lépe zabodoval Michal Straka (2/1) prvním místem v kategorii na bikovém podujatí ve Slovenském ráji. Celkové prvenství mu uniklo jen o vlásek.
Aby těch zlatých umístění nebylo málo, tak další této hodnoty přidala do sbírky naše osvědčená sběratelka cenných kovů Kateřina Nábělková (85/1) vítězstvím v kategorii na blanenském Golemu. O stupínek nižší kvalitou kovů se mohou pochlubit za umístění v kategoriích Milan Mosazný ze silniční časovky do kopce „Slavkovské radary” a Jaroslav Zeman za mtb „Sešup z Pusteven”.

Přehled výsledků je zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběry z výše jmenovaných, ale i jiných závodů od různých autorů, je oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 34

28/08/2016 23:00

„In vino veritas". Toto latinské úsloví se bude u Nábělků zkoumat ze všech stran. Materii ke zkoumání zajistila Kateřina prvním místem v kategorii na závodě Lahofer Author Cup v okolí Vranovské přehrady v jejichž vodách mohli účastníci zájezdu ověřit i platnost ne tak známé druhé části úsloví -„in aquam sanitas”. Zbývající z početné výpravy si holt museli pro ověřování první části úsloví materii opatřit koupí.
V zahraničí zabodoval Michal Straka (4/3) třetím místem v kategorii na 101 kilometrů dlouhém Novodubnickém Kingovi.
Odloučená triatlonová jednotka Libor Pánek (14/5) si stále udržuje nadstandardní výkonnost i když na Kromplmenu v Kroměříži z toho bedna nebyla. Silvie, nepolevuj!!!

Přehled výsledků je zde.
Výběr fotek z Lahofer Cupu je v oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 33

23/08/2016 14:03

Máme vícekrále Hostýnek!!! 
Filip Chovanec v seriálu závodů o Krále Hostýnek obsadil druhé místo. Gratulujeme.
Za ideálního bikového počasí a naší početné účasti se uskutečnil 13. ročník Rusavské padesátky. Od maximálních sportovních výkonů naše borce neodradila ani aktuálně probíhající hřibová „epidemie” v okolních hvozdech či neposlušný tlak vzduchu v pneumatikách. Snad jenom Jaromír Fuksa si na chvíli odskočil mimo trať. Výsledkem jejich nasazení jsou tři pódiová umístění. Adélka Nábělková a Petr Koubek vyhráli své kategorie, pro druhé místo si dojela Kateřina Nábělková.
Druhá skupinka s oběma stany vyjela na závod seriálu KPŽ do Chrudimi. Zde si vzduch v pneumatikách nepohlídali a nechali ho proměnit v nepolapitelný vítr.
Odloučená triatlonová jednotka Lipánek se s každým následným kláním zlepšuje. Na Morkomanu v Morkovicích už nabral směr bedna. Prozatím třetí místo v kategorii, ale půjde-li to tímto tempem i nadále, tak kdo ví.? Díky, Silvie!!!

Přehled výsledků je zde.
Přehled výsledků týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek od Viléma z Rusavské padesátky je zde.
Výběry fotek z Morkomanu a Chrudimi jsou v oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 32

17/08/2016 03:24

Tento víkend bych obdařil přívlastkem „okurkový”. Nejpočetnější, čtyřčlenná, skupina se shromáždila v Karlových Varech na KPŽ. Jinak účast na nemnoha dalších akcích byla v režii jednotlivých členů oddílu.
Do Varů vyrazil Jan Procházka a 100% Nábělkovic trio (tímto bych rád opravil údaj v minulém VVS, kdy do Hrušovan místo Adélky Nábělkovi adoptovali Petra Koubka). V lázeňském městě si nejlépe vedla Kateřina Nábělková (278/3), když si udržela letošní výsledkový standard ve své kategorii a dojela do cíle třetí.

Přehled výsledků je zde.
Pár fotek od Miloše Lubase z Varů najdete v oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 31

09/08/2016 11:38

Minulou sobotu jsme vypravili početnou závodní a podpůrnou družinu na Hostýnskou padesátku s kvantitou blížící se účasti na Drásalovi. A ostatně proč ne. Pořadatelé titíž, organizační úroveň stoupající k naší, trať po noční bouřce bezprašná. Teplotu a rosný bod jsem nezjišťoval, ale U Tří kamenů jsem i s pomocí turistů vybavených valašským vnitřním tekutým topným tělesem nezmrzl. Nejlépe si na trati vedl Radim Horáček (13/8), ale na bednu to nebylo. Na tu se nejvýše vyšplhal Petr Koubek (52/2), druhý ve své kategorii, pro třetí místa v kategoriích si doklouzali Kateřina Nábělková (223/3) a Jaromír Fuksa (40/3).
V neděli se Nábělkovic trio vypravilo do Hrušovan nad Jevišovkou na „tajný závod”. Doposud o něm vím jen to, že byl. Možná však jsem jen zapomněl, jak správně googlovat.

Přehled výsledků je zde.
Výběr fotek z Hostýnské padesátky od Honzy Blažka najdete na oddílovém FB a výběr fotek od Viléma najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 30

09/08/2016 11:51

Rozhýbat tělo přejeté "parním válcem" je počin plný bolesti. I přes všudypřítomnou notnou dávku brufenu v podobě sytého, čerstvého a hřibů plodného šumavského povětří, s ní nepřetržitě na bedrech vyrazil oddílový kapitán na steč s trasou KPŽ, vytyčenou v okolí Zadova a Borové Lady. Tentokrát to v místních hvozdech a lukách na vavříny nebylo. Bramborovou natí se ověnčila Kateřina Nábělková (357/4). Medaile tedy žádná, ale někteří s prázdnou domů nejeli.
Na ostatních frontách si naši oddíloví borci připsali pátá místa v kategoriích a tím i Lipánek na Holešovmanu nahradil svůj nejlepší výkon desetiletí z minulého týdne novým nejlepším výkonem za 3660 dní. 

Přehled výsledků je zde.
Přehled výsledků týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek ze Zadova od Jana Reinera je v oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 29

25/07/16 23:07

Minulý víkend všichni kompletně pověsili závodní tretry mimo zraku dosah. Čímž vysvětluji i malou mezeru v posloupnosti číslování tohoto servisu. Mnozí však nevydrželi ponechat klid nohám a hýčkané bikové technice na delší dobu, čehož důkazem je i tento text.
Nejpočetněji jsme obsadili závod ze seriálu KPŽ - Karlštejn Tour s  trochu zavádějícím názvem neb z hradu závodníci nezahlédnou ni věžičku, maximálně projedou pár metrů po katastru stejnojmenné obce. Možná, díky pekelnému pařáku, byl některý ze závodníků obdarován fatou morgánou Karlštejna.
Několik méně početných výprav se rozjelo po moravských lokacích. Holky Nábělkovic řádily na Moravskotřebovském cyklomaratonu. Kateřina svoji kategorii vyhrála (šampáňo) a Adélka byla jen o stupínek níže (pouze nealko). Na Okruhu luhačovickým Zálesím si oddílový novic Jaromír Fuksa s přehledem dojel v kategorii pro vavřín nejcennější. Na triatlonovém Hulmenu byl Lipánek vybičován k nejlepšímu výkonu za posledních deset let.

Přehled výsledků je zde.
Přehled výsledků týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek z „Karlštejna” od Jana Reinera a Honzy Blažka najdete na oddílové fotogalerii, jsou tam také fotky neznámých autorů z výše citovaných akcí.

Víkendový výsledkový servis 27

11/07/16 19:25

Duše se k majitelce navrátila. I to je ve zkratce příběh, který se v sobotu odehrál na Karpatském pedálu. Masivní účastí našeho oddílu se vyznačoval tento závod, kde jsme uháněli s větrem a sluncem v zádech malebnou krajinou vůkol Javorníku nad Veličkou o stošest za metami vyššími než Velká Javořina. Jednu se nám podařilo získat. Tým ve složení Vladimír Kučera, Jan Procházka a Martin Piruch obhájil první místo z předešlých ročníků. O stupínek níže se v kategorii umístil kapitán oddílu (14/2). V rámci pětidílného seriálu MAXBIKE Karpaty MTB Tour, jehož poslední součástí Karpatský pedál byl, jsme zůstali před branami vedoucími ke stupňům pro nejlepší.
Ve vrchlabském závodu ze seriálu KPŽ se z trojice našich kmotrovských zástupců nejlépe vedlo Kateřině Nábělkové (256/3), když cílovou páskou prosvištěla na třetím místě v kategorii.
Symbolická účast oddílu na dlouhém silničním Beskydu v podání Milana Mosazného (76/3) byla jeho úsilím přetavena v pravou, nefalšovanou bronzovou medaili za třetí místo v kategorii.

Přehled výsledků najdete zde.
Výběr fotek od Viléma z Karpatského pedálu je zde a výběr fotek od Míše Jurásové je na oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 26

04/07/16 11:59

Neobvykle, už v pátek, zahájili naši bikeři v Novém Městě na Moravě soupeření mimo jiné pocty i o titul akademického mistra ČR. Obhajoba titulu akademického vícemistra z loňského roku se nepovedla. Tři sestry v předvečer klání vysály z Jana Procházky všechnu zbylou energii po úspěchu na Drásalovi.
Lépe si vedli v sobotu Vladimír Kučera a zvláště pak Kateřina Nábělková. Kateřina (206/1) vyhrála svoji kategorii na oblíbené rodinné lokaci - Vinařské padesátce v Šatově a Vladimír (5/2) se pro druhé místo v kategorii vypravil do zahraničí na Oravský cyklomaraton.

Přehled výsledků najdete zde.
Výběr fotek z Birell biku od Viléma a Víti je zde

Víkendový výsledkový servis 25

28/06/16 23:28

Drásal bolí. Letošní, s novými náročnějšími trasami, obšťastněný nadměrnou přízní Slunce, se mnohým z nás vryje nesmazatelně do paměti. Z našich oddílových členů to jistě budou Jan Peza, Radomír Gregor a Petr Kučera, kteří budou vzpomínat na útrapy, jež se jim přihodily. Na druhém pólu to budou ti úspěšní - Jan Procházka (3/1), který předvedl životní výkon na drásalovské klasice, když dojel celkově třetí a vyhrál svoji kategorii, na krátkém Drásalovi si pro vavříny v kategoriích dojeli Vladimír Kučera (26/2) a Kateřina Nábělková (195/3).
Rosťa Ryplů (88/1) si pro svoji sobotní dávku slunečních paprsků zajel do Životských hor. Zatímco domácí Rocco s tetou Johanou hledali útěchu u Spasitele, tak si Rosťa dojel pro první místo v kategorii.

Přehled výsledků najdete zde.
Výběr fotek z Drásala od Viléma a Víti je zde a pár fotek z Životských hor na oddílové fotogalerii.

Neodpustím si malou poznámku. V článku o Drásalovi na stránkách KPŽ jsem se dozvěděl, že Holešov je v Čechách, že tradiční termín závodu (první červencový víkend) byl změněn o 14 dní dopředu a že Pavel Skalický je neznámý amatér???!!!

Víkendový výsledkový servis 24

20/06/16 07:30

Příprava na Drásala bolí. Kapitán oddílu by mohl po nedělní cvičné seznamovací vyjížďce s novou trasou vyprávět. Obdobně i Marek Julina po dvoudenních galejích na Kotárech Tůr.
V sobotu na Rampušáku, okleštěném o silniční část, zopakoval Vladimír Kučera zlaté umístění v kategorii na 60-ti kilometrové distanci bikové trasy. Na její kratší sestře se z třetího místa v kategorii radoval Petr Procházka. Potěšilo nás i potvrzení stoupající výkonnosti po úspěšném zdolání záludností zkouškového období našeho černého koně na Drásala - Martina Pirucha.
Druhou víkendovou akcí bylo nevyhlášené mistrovství Valašska ve dvouetapovém bikovém závodu dvojic - Kotáry Tůr. Letošní jubilejní 20. ročník vedl jako obvykle snad přes všechny kopce Javorníků ze Zlína do Velkých Karlovic a na druhý den zpět přes ty obzvláště vybrané v Hostýnsko - vsetínské hornatině, bratru cca 170 km. Zásluhou Filipa Chovance (s parťákem Andrejem) jsme obhájili loňské vítězství dvojice Marek Julina a Radim Horáček, kteří letos zůstali těsně pod stupni pro vítěze.

Přehled výsledků oddílu najdete zde.
Výběr fotek z Kotárů z lokality Na Písečné od Viléma jsou zde a pár fotek z Rampušáka na oddílové fotogalerii.

Víkendový výsledkový servis 23

15/06/16 01:10

Jeden z víkendů, kdy jsme se vypravili na závodní kolbiště v sobotu i v neděli. Sobotní výprava se jala dobývati horu zvanou Ještěd na závodech ze seriálu KPŽ. Do vzdálené lokace se vypravila část race týmu posílená o „kmotrovskou” skupinu. A jako je již poslední dobou zvykem, třetí místa v kategoriích neunikla Vladimíru Kučerovi (48/3) a Kateřině Nábělkové (327/3). V ten samý den se k výbornému výkonu vzepjal Michal Straka (3/2), když na 70 kilometrovém Kaktus biku (SVK) dojel celkově třetí a druhý v kategorii.
Nedělní oddílový výkon na Nivnické padesátce by si měli všichni zapsat do památníčku. Z prvního tuctu v celkovém pořadí na 50 kilometrové trase byl rovný půltucet oděn v našich dresech. Nejintenzivněji šlapal do pedálů Jan Procházka (4/3), v kategorii pokořil Vladimír Kučera (8/1) prokletí třetích míst z posledních akcí a bral rovnou první. Na kratší trase se vytáhli mladíci Petr Procházka (2/1) a Lukáš Kučera (7/3) prvním a třetím místem v kategorii, přičemž Petr dojel v celkovém pořadí druhý.

Přehled výsledků oddílu najdete zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek od Jana Reinera z Ještědu je zde.
Výběr fotek z Nivnice od Viléma Horáčka je zde.
Výběr fotek z Nivnice od Jana Junaštíka a Petra Smutného je zde.

Víkendový výsledkový servis 22

07/06/16 00:00

3 x 3. Ne, to vás nechci zkoušet z počtů. To je jen stručný zápis nejlepších výkonů našich oddílových členů v tomto víkendu a znamená tři třetí místa ve svých kategoriích. Vyzdvihnout musím historicky první individuální pódiové umístění Jaroslava Zemana (50/3) v našich barvách, na které dosáhl na olomouckém řetězu a to věru (zůstali-li pořadatelé věrni svým ideám) nebyla lehká projížďka lesem. Na Orlíku si pláž z pódia prohlédli osvědčení sběratelé drahých kovů - Adélka Nábělková (113/3) a Vladimír Kučera (29/3).
Dnes tj. 7. 6. 2016 vstoupí náš oddíl do historie Pražských schodů první účastí v hlavním závodě v osobě Jana Procházky. Držíme mu pěsti s vírou, že štěstí přeje připraveným.

Přehled výsledků oddílu najdete zde.
Přehled výkonů týmu KPŽ je zde.
Výběr fotek od Jana Reinera z Orlíku je zde.

Bikové závody dětí

01/06/16 21:45

Byl 29. květen, neděle ráno, bouřkové mraky kvapně opouštěly oblohu nad chropyňským rybníkem a nadvládu nad celým zbývajícím dnem převzal Slunce svit. S kalužemi na závodní trase si však ještě nedokázal do startu první kategorie poradit. Pro žádného závodníka nebyly louže nepřekonatelnou překážkou, ba mohu říct, že pro některé to byl super hit.
Ve všech sedmi věkových kategoriích jsme na startu přivítali 207 dětí ve věku od jednoho do patnácti let. Jejich měření sil bylo urputné, vedené v duchu fair play.

Kompletní výsledky najdete zde.
Výběr fotografií od Viléma najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 20

23/05/16 21:45

Dalším závodem seriálu Kolo pro život byl oblíbený díl v Jestřebích horách, který si nenechali utécti i naši. Čtyřčlenná sestava bojující o body do týmové soutěže podporovaná třemi Kmotry a jednou osamocenou bikerkou Kateřinou Nábělkovou (336/2) zkontrolovali organizační kvality pořadatelů a její zásluhou dovezli domů alespoň jeden drahý kov.
Zbývající část členů až na Rosťu Rypla (272/4) na Silesii a Jardu Zemana (48/5) na hradě Broumově sbírala síly na další klání jinými vhodnými postupy.

Přehled výsledků zde.
Výběr fotek od Jana Reinera a Miloše Lubase z Úpice najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 19

16/05/16 12:45

„Jedeme na Mamuta”, zavelel před časem kapitán oddílu. Povel byl jasný a tak účast na letošním Mamut Tour & Bike byla po několika letech z naší strany velmi početná. Závodníky jsme obsadili všech pět nabízených distancí, tři na silniční části a dvě bikové trasy.
Na nejdelší silniční , 212 kilometrů dlouhé královské trase, jsme nasadili ocelového muže Milana Mosazného (53/9), který však kvůli tajtrlíkujícím fotografům v trase závodu, zvolil strategii dojetí do cíle ve zdraví. Na střední si z naší trojice nejlépe vedla Kateřina Nábělková (112/2), když obsadila druhé místo v kategorii. Zlatým stupínkem v kategorii nás na nejkratší trase potěšila Adélka Nábělková (92/1).
Vynikajících výsledků dosáhla početná ekipa našich členů na delší bikové trati.
V elitní jedenáctce se umístila hned čtveřice z nich. Nejvýše se probojoval Jan Procházka (2/2), celkově i v kategorii druhý, vítězstvím v kategorii podpořil úspěšné působení na Mamutu Vladimír Kučera (7/1). A ani na kratší bikové trati jsme neodešli bez kovu na hrudi. Bronzovou placku si na ni pověsil za umístění v kategorii Lukáš Kučera (13/3).

Přehled výsledků zde.
Výběr fotek ze stoupání na Hadovnu od Viléma je zde.

Víkendový výsledkový servis 18

09/05/16 07:35

Krasný slunečný den čekal hordu našich oddílových členů v okolí hradu Helfštýna na letošní Šele. Vytáhl do terénu dokonce i Kamila s Luďkem. Závodníky jsme obsadili všechny nabízené distance. Na nejdelší, 97 kilometrové mistrovské trase, kterou jsme měli i dobře pokrytou pomocným personálem podavačů povoleného dopingu (ale ne jenom ji) si nejlépe vedl v celkovém pořadí Jan Procházka (27/16), v kategorii o kousek, co by se párkrát kamenem hodilo, unikl bronz Vladimíru Kučerovi (63/4).
Janem Blažkem dobře rozjetou střední distanci, s ambicí umístění v první desítce celkového pořadí, zhatila krátká letecká vložka na cca 18 kilometru s tvrdým přistáním bez zjevných následků na těle, ale s totální destrukcí ráfku předního kola.

Přehled výsledků najdete zde.
Výběr fotek od Viléma je ke zhlédnutí zde.

Víkendový výsledkový servis 17

04/05/16 19:35

Druhý závod seriálu Kolo pro život byl pro zúčastněné členy našeho oddílu ve znamení číslice tři. Trojice Jan Procházka (9/3), Vladimír Kučera 38/3) a Kateřina Nábělková (237/3) vybojovali krásná třetí místa ve svých kategoriích. Třešničkou na dortu, potvrzující výše citované, je třetí místo našeho race týmu ze stránek KPŽ nezjistitelného složení.
Další akcí u nás za kopcem a tím pádem s naší početnou účastí byla bondovská jarní srdcovka v Prusinovicích - Rohálovská padesátka. Na pódium jsme letos nedosáhli. Nejlépe si s nástrahami trati poradil Filip Chovanec (25/21).

Přehled výsledků najdete zde.
Fotky od Jana Reinera a Jiřího Blažka z Hustopečí zde.
Fotka z R50 od Viléma zde.

Víkendový výsledkový servis 16

26/04/16 17:05

Nejvýznamnější událostí tohoto víkendu je to, že jsme spustili přihlašování na dětské závody v Chropyni, které se uskuteční 29. května. Přihlašovat se můžete zde.

Začalo Kolo pro život obvyklým úvodním závodem Trans Brdy. Z naší strany prozatím vlažně, a i proto musel Jarda studovat naše sponzory, vymalované na našich dresech, ve zpětném zrcátku. Nejlépe si je mohl prohlížet na dresu Jana Procházky (30/5), který byl z našich účastníků nejlepší. I web pořadatele ještě nešlape na 100%. Najít bodovací tabulku, jak je uvedeno v pravidlech, na stránkách seriálu, je úkol minimálně pro Horatia z CSI Miami.
Třetím závodem na Záhoří pokračoval i seriál Maxbike Karpaty Tour. Ten jsme obsadili převážně početnou skupinou Kučerovců. Z nich si nejlépe vedl Petr (37/7). Za zmínku stojí to, že výborně natrénováno má náš emeritní člen Vladimír Kučera st., a to až tak, že výsledkové listině omládl minimálně o osm let.

Přehled výsledků najdete zde.
Jednu fotku od Jana Reinera z Brd a pár párů fotek ze Záhoří najdetezde.

Chřibská 50 2016

19/04/16 23:01

Už je to uděláno, už je to hotovo. Touto větou, notoricky známou nám dětem všeho věku, se dá nejvýstižněji charakterizovat pocit úlevy organizátorů 14. ročníku FORCE Chřibské padesátky z kroku do nové podoby závodu. Nové úplně z gruntu. Zázemím v hanáckých Athénách, městě Kroměříži, v areálu výstaviště Floria, z toho vyplývající novou trasou tradiční distance a přídavkem kratší trasy s délkou cca poloviční, vstupem do seriálu pěti bikových závodů Maxbike Karpaty MTB Tour.

Úleva je na místě. Upgrade 3.0 závodu se povedl. Vyčnívá v něm především zázemí na výstavišti s parkovištěm takřka na dosah ruky, nadstandardním vybavením pro osobní hygienu (určitě i našich mechanických domin), krytým prostorem s dostatečnou kapacitou pro všechny zúčastněné lidičky, aby mohli v klidu znovu nabýt vydanou energii fyzickou i duševní, vydanou na trase klasické distance, kterou Foja charakterizoval slovy: "Rychlá, ale na úvod sezóny i dostatečně obtížná”, ale i na krátké trase, která na své hodnocení ještě čeká.

A k tomu se přidalo i počasí. Do žluta rozžhavené aprílové Slunce nabíjelo blankytně modrou oblohu snad jenom pozitivní energií se selektivním přenosem na zúčastněné.

Jako novinku lze zařadit i jméno vítězky dlouhé trasy Terezy Němcové (familiérně nazývané TeHu) mezi něžným pokolením a také Marka Rauchfusse z řad ogarů. Na krátké trase vstoupí do historie závodu jako první vítězové sexy Denisa Knapková a snad sexy Tomáš Petříček.

Na závěr tohoto nezvykle dlouhého textu musím vyslovit jménem našeho trojjedinného (ředitel závodu, kapitán oddílu, biker) poděkování všem participujícím členům oddílu a jeho sympatizantům za nadstandardně zvládnutý upgrade 3.0 závodu včetně jeho vlastního průběhu a závodníkům v obou pelotonech, že závodili s rozumem v hrsti. Dík.

Výsledky závodu najdete zde.
Výsledky seriálu MKmtbT zde.
Výběr fotek od Viléma zde.

Výsledky FORCE Chřibské 50 2016

16/04/16 20:58

Za jak dlouho jste proletěli trať letošní Chřibské? Kolik jste naložili svému odvěkému sokovi, či o kolik se budete muset do příštího roku zlepšit, abyste jej zdolali? Výsledky zde.

The latest news

14/04/16 21:18

V posledním víkendovém výsledkovém servisu jsem již nastínil účast výborných bikerek a bikerů na letošní CH50. Možná i tento text zviklal k přihlášení další jedince z top sféry. Džobra, Adlíka a TeHu (alias Terezka Němcová), hochy z Kellys Bikeranch Teamu, ČS-Accolade a Symbio+Cannondale. Na 99% se na startu objeví "amatér" Foja. A taky je možné, že se v sobotu v bikerském světě našich luhů, hájů a lesů objeví úplně nové, nezapomenutelné jméno. Loňskou CH50 nám počasí osvěžilo krátkou, intenzívní, sněhovou přeháňkou. To letos podle oblíbených norských meteorologických jasnovidců nehrozí a vypadá to na krátké krátké. Prášit se taky nebude, trať i její okolí bylo příjemně zvlhčeno a pro mladší ročníky jsme kaluže ponechali v aktuálním stavu.

CH50 LIVE

11/04/16 21:18

Jelikož se trať line přes železnici, vybízíme k obezřetnosti a upozorňujeme, že závodníci, kteří přes koleje přejedou po spuštění výstražných zařízení, budou diskvalifikování.

Na výstavišti můžete očekávat atrakce pro děti mj. skákací hrad. Avšak dětské závody zde nejsou pořádány. Ty se budou jako každý rok konat na konci května (29.5.) v Chropyni v okolí tamějšího zámku. Jste srdečně zváni.

Stravování

Na stravenku si závodníci budou moci vybrat:
  • Těstoviny s grilovanou zeleninou v tomatové omáčce
  • Boloňské těstoviny
  • Rizoto s kuřecím masem, zeleninou a sýrem
  • Hovězí guláš, pečivo
  • Pivo alko a nealko / s příchutí
  • Neperlivá / jemně perlivá voda
Ve stejné restauraci, kde bude jídlo připraveno pro závodníky, si bude moci psychická podpora a doprovod dopřát i jiných než-li výše uvedených pochutin.

Mapu zázemí se zvýrazněnými klíčovými body můžete nalézt zde.

Přijaté platby po 14.4. 20:00 nemusí být spárovány s přihláškou, a proto bude startovné považováno za neuhrazené. Případné nesrovnalosti budou řešeny individuálně s ředitelem závodu při prezentaci.

Také pro první tři ženy v absolutním pořádí jsou přichystány peněžní odměny (1000Kč, 500Kč, 500Kč).

Kontakt na zástupce pořadatele

TEL: +420 603 446 917 E-mail: vk1973@seznam.cz

Prezentace:

Pátek: 16:00 - 19:30
Sobota: 8:00 - 10:00 dlouhá
8:00-10:45 krátká

Výsledkový servis 13

07/04/16 16:40

Biková sezóna zahájena. V Morkovicích si naši oddíloví chrti otestovali svoji aktuální výkonnost v přímém souboji s konkurencí. Test na výbornou dopadl pro Vladimíra Kučeru vítězstvím ve své kategorii. Duo 2P ještě přemýšlelo, místo kterých přednášek budou najíždět potřebné tréninkové kilometry, aby byli obávanými soupeři elitních závodníků a tak o čučuť zaostali za očekáváním. Chřibská padesátka v novém hávu je za dveřmi a letmý pohled do seznamu přihlášených věští kvalitní složení pelotonu. Jen namátkou bych jmenoval tetu Johanu a strýca Rocca, z fotbalistova týmu Denisu s nesmazatelnou pihou krásy společně se šťastným Petrem, lokální hvězdy Žakin a Žmolda, standardně nadprůměrný orientační smysl navedl do Kroměříže i Jirku Hradila a snad se objeví i kouzelník Foja. Tak se těšte!!!

Úprava krátké trasy a jejího startu

04/04/16 00:50

Z důvodu zajištění maximální bezpečnosti účastníků a také minimalizace vzájemného ovlivňování průběhu závodu na 50 a 30 km jsme se rozhodli provést tyto změny: Start kratší trasy bude oddělen od 50 km trasy, závodníci odstartují z areálu výstaviště ve 12:00 hod. Po startu se vydají proti dojezdu závodu a po přejetí železnice budou směřovat na Kotojedy, kde se napojí na již dříve představenou trasu. Děkujeme za pochopení a věříme, že tyto změny zlepší průběh závodu.

CH50 LIVE

31/03/16 19:18

Již máme k dispozici celý záznam dlouhé trasy, najdete jej zde (online Bikemap.net).

Na trase krátkého závodu byly provedeny kosmetické úpravy, které se týkají jeho finálních kilometrů. Jedná se o úsek asi 4 km od cíle v okolí Hvězdy. Důvodem změny je snaha předejít možným kolizím závodníků z dlouhé trasy se závodníky z krátké.

FORCE Chřibská padesátka - 16. dubna 2016

24/01/16 23:58

Už se chystej. Na nový, ale vskutku nový 14. ročník FORCE Chřibské padesátky. Nové je místo zázemí v areálu výstaviště Floria v Kroměříži. Nové jsou trasy závodu a to hned dvě - dlouhá a kratší. Novinkou je i to, že dlouhá trasa je součástí seriálu závodů Maxbike Karpaty MTB tour 2016. Nový je dodavatel sportovní výživy na občerstvovačce (Kompava). A možná nového přijde ještě více … třeba kouzelník. Něco však zůstalo nedotčené. Osvědčený tým pořadatelů! Maximální počet závodníků na dlouhé trase (500) a aprílové počasí.

Propozice jsou zde. Přihlásit se můžete na tomto odkazu. Mapu můžete nalézt zde.

Bilanční výsledkový servis roku 2015

16/11/15 12:14

„Opět se přiblížilo období, kdy se chystá sv. Martin vypustit svého bílého koně mezi nás”. Touto větou jsem začínal loňský bilanční výsledkový přehled. Letos sv. Martin s bílou peřinou určitě nepřijede, ba co víc, prodlužuje pravověrným cyklistům sezónu další várkou dnů s nadprůměrnou teplotou, neobvyklou pro toto roční období. Tak neváhejte a jezděte. Využijte této přímluvy sv. Martina do úplného vyčerpání, než se uložíte k po sezónnímu odpočinku od svých ke SVÝM více či méně drahým miláčkům.

Po tomto krátkém úvodu přikročme k stručnému kvantitativnímu vyhodnocení letošní sezóny.

Námi pořádaná FORCE Chřibská padesátka se letos, na rozdíl od výše citované pranostiky, neobešla bez drobné, leč nepříjemnou teplotou s větrem doprovázené, sněhové přeháňky. Tato, našimi meteorologickými kapacitami a aplikacemi na nejchytřejších telefonních cihlách, avizovaná nepohoda pravděpodobně stála za nižší účastí čítající rovných 301 odstartovavšich otužilců. Na Dětských závodech v Chropyni jsme přivítali 170 dětí, což je prozatím nejvyšší účast v dosavadní historii akce, na kterou jsme právem pyšní.

Celkově se členi oddílu v letošním roce zúčastnili 66 akcí, z toho pěti silničních a čtyř triatlonových. V zahraničí jsme letos byli pouze na jedné slovenské akci. Dle vedené evidence to představuje 483 „osoboúčastí” (vlastní měrná jednotka) s poklesem o 60 oú oproti loňskému roku. Na nich jsme vybojovali v celkovém pořadí třináct prvních míst (markantní nárůst), dvě druhá a pět třetích míst. V příslušných kategoriích to bylo 34x první, 25x druhé a 36x třetí místo včetně konečných umístění v seriálech.
Nejpilnějšími z nás byli Kateřina Nábělková a Vladimír Kučera ml. s účastí na dvacetidevíti akcích jen těsně následováni Aldou Nábělkem. Naší srdcovkou se podobně jako v předešlých letech stal holešovský Drásal s 28 aktivními účastníky (počítáno bez neméně aktivní a početné skupiny oddílových sympatizantů).

Uspěli jsme i v týmových soutěžích ve dvou nejsledovanějších tuzemských bikových seriálech, i když ne tak jako v loňské sezóně. V seriálu Cyklomaraton se tým ve složení Vladimír Kučera ml., Rosťa Ryplů, Martin Piruch, Jan Procházka a Kateřina Nábělková umístil na třetím místě. Druhý tým ve složení Petr Koubek, Aleš Nábělek, Petr Kučera, Martin Klár a Lukáš Kučera obsadil sedmou příčku. V jednotlivcích, v tomto seriálu v celkovém hodnocení v kategorii mužů, si nejlépe vedl Vladimír Kučera ml., když seriál mezi muži vyhrál. V kategoriích se nejlépe dařilo Vladimíru Kučerovi ml. ziskem prvního místa, druhá místa vybojovali Adélka Nábělková, Rosťa Ryplů a Jan Procházka, třetí pak Kateřina Nábělková.
V seriálu „Kolo pro život” tým ve složení Vladimír Kučera ml., Jan Peza, Petr Koubek, Martin Piruch, Jan Procházka, Jan Blažek, Michal Straka a Martin Klár sice neobhájil loňské vynikající třetí místo, ale i páté pořadí v celkovém hodnocení lze považovat za úspěšné počínání v konkurenci s dalšími dvaceti pěti týmy. V celkovém hodnocení seriálu mezi jednotlivci se Jan Procházka a Martin Piruch udrželi v elitní patnáctce třináctým a čtrnáctým místem. V kategoriích pódiové umístění s bronzovou hodnotou obhájil Petr Koubek a nově si tuto příčku vybojovala Kateřina Nábělková.

Pour féliciter 2016

26/12/15 13:28

Přejeme všem lidem štěstí v roce 2016, ať při nich stojí ve chvílích, kdy ho nejvíce potřebují, a Ti, kteří mají pocit, že ho mají na rozdávání, tak ať neváhají a rozdávají.

Spadaným listím

26/10/15 19:34

Tradiční sezónu uzavírající hromadná vyjížďka bikerů startuje v sobotu 31. 10. 2015 v 13:00 z náměstí ve Fryštáku trasou dle výběru do cíle na Holajce (v parčíku, hospodě apod.) nebo tam, kam vás nohy došlapou.

Víkendový výsledkový servis 40

07/10/15 15:34

Náročný víkend. V sobotu i neděli jsme byli na závodních kolbištích posledních závodů ze seriálů KPŽ i Cyklomaraton.
Letošní derniéra seriálu KPŽ se odehrála ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě. Oku libé kulisy závodu a studený vítr nepomohly splnit „úkol, který zněl jasně” a tým nesmazal ztrátu a zůstal na konečném pátém místě v týmové soutěži. I jednotlivcům nebylo dopřáno a tak třešničkou útěchy je bramborová medaile Kateřiny Nábělkové za umístění v kategorii.
Totální derniéra seriálu Cyklomaraton se odehrála v neděli ve Zlíně (příští rok nebude již tento seriál pořádán). V podmínkách charakteristických pro babí léto se účastníkům z našich řad vedlo o poznání lépe než v sobotu. Vybojovali dvě druhá místa v kategoriích zásluhou Jana Pezy a Radima Horáčka. Třetí místa přidali Petr Koubek a Vladimír Kučera ml. Celkové výsledky jak jednotlivců, tak i družstev ještě nejsou k dispozici, ale predikce v týmech vychází na letos oblíbené páté místo.

Výběr z fotek od Jana Reinera z NMnM je v naší fotogalerii, fotky od Viléma z NMnM i ze Zlína jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu a týmů KPŽ i CMT jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 39

28/09/15 16:34

Oderskou Mlýnici tento rok totálně opanovali černoši, snad až z daleké africké pouště Kalahari, možná to byli i potomci otroků z mexické Sonory. Tito nadmíru zdatní a vytrvalí jedinci, sycení vytrvalým přísunem drobného deště v jejich domovině nevídaným, známého pod hanáckým označením „sere a sere”, byli možná příčinou, že se z tamních tratí vracíme bez bobkových listů, ale „pouze” se dvěma bramborovými posty. Přesto si tým o 72,22 bodů v celkovém hodnocení polepšil, ale to stačilo pouze na snížení ztráty na tým o stupínek výše na pouhých 13.85 bodu. Úkol pro poslední závod seriálu KPŽ v Novém Městě na Moravě tedy zní jasně: „ztrátu zlikvidovat.?!!!”.

Výběr z fotek od Jana Reinera z Mlýnice je v naší fotogalerii, fotky od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 38

23/09/15 22:04

Sladký plzeňský zlatavý mok se transformoval v hořký mok budějovický. Snad takto by se mohl ve stručnosti popsat výsledek týmu KPŽ na závodě v Plzni. Nikdo z členů týmu tentokrát nedosáhl na bednu. Nejblíže se k ní přiblížil bramborovým místem v kategorii Petr Koubek. Ani to však nezabránilo poklesu týmu o jednu příčku níže (ze 4. na 5. místo) v průběžném pořadí seriálu. Oddílovou medailovou čest zachraňovala Kateřina Nábělková vavřínem za třetí místo ve své kategorii.

Jediná fotka z Plzně v naší fotogalerii mluví za vše (v Plzni snad nikdo nefotil, dohledat slušnou fotku se mi totiž nepodařilo). Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě

Víkendový výsledkový servis 37

16/09/15 20:54

Zbytnění vinných zásob na Cyklobraní ve Valticích se nekonalo. Oddílová i týmová strategie nekompromisně zavelela, kdo je zdravý musí na Cyklomaraton do Ostravy. Ostravský kahan asi naši úspěšní členi v igelitce s výhrou nenašli, možná tak černouhelnou briketu. Byli to za první místo v kategorii Vladimír Kučera ml., za třetí místa Kateřina Nábělková a Rostislav Rypl.
Tříčlenná miniskupinka na Zlatohorské magistrále o jednom závodícím Radimu Horáčkovi, který zopakoval loňské vítězství v kategorii a vylepšil o jedno místo svoji pozici v celkovém pořadí z šestého na páté.

Výběr z fotek Zlatohorské magistrály od Viléma je zde, několik fotek z aparátu kapitána z Ostravy je v naší fotogalerii. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu CMT jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 36

09/09/15 22:54

Sprinterský závod seriálu „Kolo pro život” se obvykle odehrává ve vinařských lokalitách jižní Moravy. Letos podobně jako loni ve Znojmě. Čert ví proč se zde jezdí tak rychle. Možná kvůli nicotnému převýšení, možná někteří neodolali předstartovní dopingové konzumaci burčáku (dns - nadměrná předstartovní spotřeba burčáku - letos mezi první stovkou v abs. pořadí seriálu zvýšený výskyt). Ale dvacítka aktivních závodníků v našich dresech si pro burčák spořádaně vystála frontu až po odvedeném sportovním výkonu. Nejvýše na stupních vítězů vystoupala Kateřina Nábělková (293/2) a to na stříbrný stupínek, o jeden níže se postavil Vladimír Kučera ml. (31/3). Oba tím navýšili své vinné zásoby z minulého týdne. Kdo z nich pojede 12. 9. do Valtic?

Výběr z fotek od Jana Reinera ze Znojma je v naší fotogalerii, fotky od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 35

01/09/15 15:54

Náročný víkend - v sobotu závod u Vranovské přehrady a v neděli dva mohykáni Cyklomaraton Tour pelášili do Berouna, jiní v domnění, že se na severu zchladí, do Ostravy. Třetí skupinka se chladila doma v Kroměříži na Bagráku na triatlonovém Kromplmanu. Okolo Vranovské přehrady na Lahofer Cupu se závodilo o víno. Loňské, už skoro nicotné zásoby řádně doplnil Vladimír Kučera ml. vítězstvím ve své kategorii, obdobně se zásobila Katka Nábělková odměnou za druhé místo. V neděli v Berouně opět Vladimír Kučera ml. mával ze stupínku pro vítěze - tentokrát stříbrného. Odhaduji, že výhrou mohla být nyní nedostatková potoční voda na zalévání ze soutoku řek Vltavy a Berounky. Ostravský chachar nechladil, což nezabránilo naší letošní pódiové stálici Katce Nábělkové vybojovat třetí místo ve své kategorii (vyhrála vagon černého uhlí, psala agentura JPP).

Fotky z fotoaparátu kapitána od Vranovské přehrady a Berouna a výběr fotek od „fran999” z Ostravy jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu CMT jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 34

24/08/15 23:30

Modrá je dobrá - tvrdí nejškaredší překladatel z čínštiny v naší republice a možná tajný indián. Tým KPŽ v minimálním možném počtu, ale i s posilami od Kmotra a jinými, se vypravil na závod Manitou Železné hory (každým správným železným horám vládne indiánský bůh - info pro divící se) do Chrudimi. Za skoro ideálního cyklistického počasí, pod dohledem vládce okolních hor, jsme se zásluhou Martina Pirucha a kapitána oddílu Vladimíra Kučery ml. dvakrát podívali do davu účastníků čekajícího na tombolu ze stupínku, určeného pro dobyvatele bronzových medailí. Výsledky týmu Kmotrů jsou až do schválení nejvyšším Kmotrem tajné - co kdyby stály za nic.

Výběr z fotek od Jana Reinera z Chrudimi a od „liboroff” z Želechovic jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 33

20/08/15 10:00

Opět horký víkend, tentokrát pouze horký s odpolední přípravou na pořádnou bouřku (tedy alespoň v okolí Rusavy), která se nezalekla a ve večerních hodinách přišla úřadovat. Stejně intenzivně úřadovaly na dlouhé trase Rusavské padesátky Kateřina a Adélka Nábělkovy. Obě to na trase roztočily na plné pecky a vyhrály své kategorie. Na pódium se zde ještě podíval náš inkognito tandem, složený z Pavla Mrázka a Zbyňka Vondrušky, když dojel na třetím místě.
Tým KPŽ se v minimálním počtu vypravil na závod až do vzdálených Karlových Varů. Ani tam jsme nezůstali bez pódiového umístění. Zásluhou Martina Pirucha si hoši odvezli bronz.

Výběr fotek od Jana Reinera z Karlových Varů je v naší fotogalerii, fotky z Rusavské padesátky od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 32

11/08/15 22:00

Horký, horký a ještě jednou horký víkend, Slunce stále pařící nad hlavami a rozehřívající atmosféru v našich nadmořských výškách až k 38°C. Takové podmínky panovaly v pátek a sobotu pro zápolení naší triatlonové štafety ve složení Petr Procházka (plavání), Vladimír Kučera (bike) a Petr Kučera (běh) na závodech zvaných Valachyman a Holešovman. Přestože štafeta trpěla hrubou ústrojovou nekázní, tak výsledky odvedla excelentní. Oba závody s dosti výrazným náskokem před ostatními vyhrála.

Výběry fotek od Jana Reinera a z fotoaparátu kapitána z Valachymana a Holešovmana jsou v naší fotogalerii, fotky z Holešovmana od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 31

04/08/15 23:00

Před obdobím dalších veder, za takřka skoro ideálního cyklistického počasí, jsme se rozdělili do dvou téměř početně shodných skupin a vyrazili. Skupina KPŽ to vzala přes devět kopců a devět řek do šumavského střediska zimních sportů Zadov. Druhá pouze přes jeden kopec do Bystřice pod Hostýnem na Hostýnskou padesátku. Medaili nejcennější za umístění v kategoriích jsme tento víkend přenechali v plen soupeřům, ale stříbrnou zásluhou Jana Procházky a bronzovou zásluhou Petra Koubka jsme ze Šumavy domů přivezli. Z města pod svatým Hostýnem jsme si odvezli nic, ale někteří z nás si na druhý den vyšlápli alespoň pro vodu na svatý Hostýn.

Výběr fotek od Jana Reinera a z fotoaparátu kapitána z KPŽ je v naší fotogalerii, fotky z BpH od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 30

29/07/15 12:15

Po období nekonečných veder nechal pražský pořadatel před startem závodu KPŽ Karlštejn Tour pokropit celou trasu tak, aby se neprášilo a ani blátem se nebrodilo. Karlštejn náš střediskový jsme nedobyli úplně, ale pouze částečně. Alespoň jednu medaili za umístění v kategorii, a to stříbrnou, si vydobyl Jan Procházka (12/2). V hodnocení týmů to vypadá, že nás v letošním ročníku bude pronásledovat umístění na bramborovém stupínku, podobně jako Sagana druhé na letošní LeTour.
Bez zlaté medaile jsme tento víkend nezůstali. Zlato se stává oblíbeným kovem Rosti Rypla, získal ho na 50 km trase Moravskotřebovského maratonu za umístění ve své kategorii. Nutno vyzvednout ten fakt, že je to již třetí Rosťovo zlato za posledních třicet dní.

Výběr fotek od Jana Reinera z KPŽ je v naší fotogalerii. Přehledy výsledků členů oddílu a týmu KPŽ jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 28

13/07/15 22:53

V druhém prázdninovém víkendu obvykle houfně vyrážíme na závody do Javorníku, kde již tradičně vládne ideální počasí. Asi vymodlené nebo možná zároveň i vykoupené kvalitním vínem z místních sklípků.
Náš specialista na Obra Drásala Jan Peza vypálil všem adeptům na vítězství Karpatského pedálu rybník, a jak je jeho zvykem, po 70. km zrychlil (údaj vychází z předpokladu, že přijel na start z domu na kole; obvykle tvrdím, že zrychluje až po 100. km, ale to by v tomto případě musel bydlet dál než v UH) a vytáhl s sebou do úniku pouze oddílového kapitána Vladimíra Kučeru. V cílovém spurtu, nedbaje na oddílovou hierarchii, zvítězil, čímž si ověřil, že dříve podceňované několikadenní předzávodní dodržování životasprávy k vavřínům nejvyšším vynáší. Medailové žně oddílu v Javorníku k dvěma nejhodnotnějším místům v celkovém pořadí přidaly i další „převodníky” za umístění v kategoriích - zlaté zásluhou Rosťe Rypla, Vladimíra Kučery a „Obra”, stříbrný zásluhou Kateřiny Nábělkové a bronzové zásluhou Petra Koubka a v soutěži týmů.
No a pak nejeďte tam.?!

Výběr fotek od fotografa s nickem „zden11” jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků členů oddílu jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 27

09/07/15 14:59

Drásal - naše první letní srdcovka. Sotva ráno otevřeme oči a vykoukneme z okna, už se samovolně upírají směrem k sv. Hostýnu a mysl k podvědomé úvaze, po kolikáté už letos na ten kopec či do jeho okolí protočíme výplety svých biků nebo silniček. Letos se nám, obdobně jako v loňském roce, podařilo obsadit oddílovými dresy všechny nabízené trasy a to i přes avizované odrazující sluneční peklo. A bylo.
Specialistou na Obra Drásala se z našeho středu stává Jan Peza (11/7). Pak tu máme skupinku skalních příznivců klasického Dlóhého Drásala, letos posílenou o mladou a úspěšnou krev Martina Pirucha (10/2) a Jana Procházku (16/3). Krátkého Drásala si letos naordinovala skupinka nejpočetnější. Z nich se s tratí nejlépe v kategorii vypořádal Petr Koubek (59/2) jen těsně následován Kateřinou Nábělkovou (247/3) a Vladimírem Kučerou (23/3). Na nejkratšího „dětského” Drásala jsme vyslali slečnu Adélku Nábělkovou (85/5).
Celkově byla účast členů oddílu a jejich příznivců mírně nižší než v památném roce 2013 s více než 50 kusy, ale i tak byla letos prozatím nejpočetnější.

Výběr fotek od Jana Reinera je v naší fotogalerii, fotky od Viléma jsou zde. Přehledy výsledků týmu KPŽ a oddílu jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 26

29/06/15 14:35

Rampepurdo rampepurďácká, ta mírná úprava hmotnosti směrem k nižším hodnotám u Martina Pirucha se fakt osvědčila a v kombinaci s energetickou výživou od firmy Grandmother Ltd. ho vynesla k nejlepšímu výsledku v letošním (ale i předešlých) ročníku seriálu Kolo pro život v podobě třetího místa v celkovém pořadí, hned za Boudou a Vencou. Nebude dlouho trvat a takhle familiérně na ně bude pokřikovat, až je bude předjíždět. Ostatně od svého nedávného razantního vstupu do oddílu už překonal i svého kapitána v počtu vyobrazení na doprovodných obrázcích k textům, zaznamenávajícím oddílový života běh.
V Životských horách, na Roccově oblíbeném švihu, se vytáhl k excelentnímu výkonu, zúročujíce tím svoji tréninkovou píli ve valašských kopcích, Rosťa Ryplů vítězstvím ve své kategorii.
Do Šatova vyrazila naše specializovaná skupina na vinařské lokality - Nábělkovi. O kolik litrů vína a z kterého ročníku se letos jelo mi neprozradili, ale za druhé místo ve své kategorii si Kateřina jistě nějaké odvezla. A možná přibylo i rodinné balení. V této soutěži si společně s Adélkou a Aldou vyjeli třetí místo.

Výběr fotek z Vrchlabí od Jana Reinera a Josefa Obrusníka z Životských hor jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků týmu KPŽ a oddílu jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 25

22/06/15 14:05

Na závodě ze seriálu KPŽ u přehrady Orlík se čerti ženili. Sice ne tak divoce jak je na obrázku, ale vody na zem spadlé a v bláto proměněné bylo neúrekom. I samotného Jardu toto počasí předčasně vyhnalo z trati do Maserati karavanu. Ne však naše „čertíky” Jana Procházku a Martina Pirucha. Ti nedali nikomu šanci a ve své kategorii obsadili první dvě místa. Obdobně se z pekelnými, přírodou seslanými nástrahami vypořádali i další dva naši životem zkušenější borci Kateřina Nábělková a Petr Koubek, když oba shodně vybojovali třetí místa ve svých kategoriích.
Vítězství na etapovém závodě dvojic Kotáry Tůr !!! Po bratrech Kučerových, kteří tento závod vyhráli v jeho prvním ročníku v roce 1999, zopakovala stejné umístění i v jeho patnáctém pokračování dvojice Marek Julina a Radim Horáček a to v rekordním čase.

Fotky z Orlíku od Jana Reinera a Jirky Blažka jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků týmu KPŽ a oddílu jsou na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 24

16/06/15 19:30

Oddychový víkend? Asi ano, prozatím v letošní sezóně víkend s nejnižší účastí podpořenou mohykánem Miličem na silničním závodě Dukovanské okruhy, snad s cílem nabytí jadrné energie na Obra Drásala. Nebo ne?
Studentíci věnovali neděli na pilování jízdy překážkovým terénem na XCO v Peci pod Sněžkou. Kvalitativní nárůst umu, jak se úspěšně poprat s ješitností stavitelů trati, se zdá býti velký a naplňuje nás očekáváním na super výsledek v některém z dalších letošních klání.
Nejpočetnější účast jsme měli na Cyklomaratonu v České Třebové. I co do počtu vavřínů. Z šesti účastníků si domů dovezli čtyři z nich něco do vitríny. V kategoriích vyhráli Petr Koubek a Vladimír Kučera, druhé místo obsadila Adélka Nábělková a třetí Kateřina Nábělková.

Fotky z České Třebové od Michala Horáka a Jardy Koníčka jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 23

09/06/15 20:20

První a asi ne poslední letošní víkend, kdy se naše dresy prsily na stupních vítězů od Velkých Karlovic až po Plzeň. Všude je přivítalo Sluncem rozpálené prostředí, vzduch rozehřátý na více jak 30°C a chladivého, osvěžujícího stínu, co by se za nehet vešlo. Některým se po dojetí do cíle v Liberci mohlo i vyčerpáním zdát, že je Ještěd vzhůru nohama. Z nejvyššího stupínku pro vítěze své kategorie si valašské kotáry obhlížela Kateřina Nábělková na Karlovském Pepi maratonu. Ze stupínku o stupeň nižšího na závodu ze seriálu KPŽ v Liberci se přesvědčoval o správné poloze Ještědu Martin Piruch (a to hned dvakrát, ještě z podlahy pódia, protože dojel celkově pátý). Ze stupínku nejnižšího se radovali Adélka Nábělková ve Velkých Karlovicích, vzkříšený Vladimír Kučera ml. v Liberci a v neděli na závodě ze seriálu CMT v Plzni už posílený jedním oroseným, plzeňsky vychlazeným plzeňským Rosťa Ryplů.

Fotky z Liberce od Jiřího Blažka a Jane Reinera, z Velkých Karlovic od neznámého autora a z Plzně od Jiřího Rypla jsou v naší fotogalerii. Přehledy výsledků na obvyklém místě.

Víkendový výsledkový servis 22

31/05/15 22:40

Malá změna - tento víkend začíná nedělí. Jak jsem minule tvrdil, tak to někdo za mě zařídil. Počasí objednané na nedělní dětské závody bylo excelentní a to až tak, že jsme s vaší pomocí překonali účastnický rekord z předešlého roku X a na zápolení bylo našim startérem vysláno ve všech vypsaných kategoriích dohromady 170 dětí. Boje na tratích proběhly s minimálním množstvím slz a krve a hlavně v duchu fair play. Za dohledu paní starostky Chropyně byly vítězům na hruď zavěšeny medaile z drahých kovů a spravedlivě vylosována LEGO tombola s hlavní cenou bikovým speciálem od firmy Dema. Za rok se na Vás opět těšíme. Výběr fotografií najdete na této adrese.
Když už jsme u neděle, tak musím referovat, že do růžova vyhajaný Martin Piruch na zahraničních bikových „pretekoch” zvaných Bikefest ve slovenské Kálnici, vybojoval vynikající třetí místo (druhé v kategorii), když nestačil pouze na letošního akademického mistra republiky Marka Rauchfusse a neustále výborného Karla Hartla.

V sobotu se v okolí Trutnova odehrál čtvrtý díl seriálu KPŽ. Ani tam jsme nechyběli. A i odtud jsme si odvezli pár pěkných umístění. Jan Procházka neopojen titulem akademického vícemistra v maratonu si dojel pro celkové desáté místo a třetí v kategorii. Ještě o jeden stupínek lépe se ve své kategorii umístila Kateřina Nábělková. Fotky od Jana Reinera jsou v naší fotogalerii. Přehled výsledků týmu KPŽ je zde. Ostatní přehledy na obvyklých místech.

Dětské závody jsou za dveřmi!!!

27/05/15 20:40

31. května v 10 hodin začínáme. Počasí je objednané, ceny pro vítěze nedočkavé a tombola startovních čísel naplněná k prasknutí s hlavní cenou žádající si prohánění po cestách i mimo ně. Proto neváhejte a přihlaste se prostřednictvím našich stránek do soboty 30. 5. 2015 do 20:00. Nestihnete-li to nevadí, hlavně dojděte včas, s kolem, přilbou a dobrou, odhodlanou a fair play náladou, startovních čísel (i výherních) máme dost. Těšíme se na Vás.

Bližší informace jsou na tomto odkazu.

Víkendový výsledkový servis 21

25/05/15 18:46

Máme vicemistra republiky v maratonu. Akademického, a to zásluhou Jana Procházky. Trio našich akademiků se vypravilo na závod Birell Bike Vysočina maraton, který byl zároveň vypsán jako mistrovský závod české akademické obce. Celkově dojel čtvrtý, v kategorii třetí a v akademicích druhý. Prostě paráda. Prezentace oddílu byla ještě umocněna zpovědníkem z našich řad v cíli - Pavlem Mrázkem, který celý závod moderoval a všechny tři účastníky v našich dresech - Jana, Martina a Radima (samé svaté křestní jméno) po dojetí vyzpovídal.

Fotky ze závodu od Viléma jsou zde, fotky přibližující atmosféru UCI CC od Radima zde. Ostatní přehledy na obvyklých místech 

Víkendový výsledkový servis 20

20/05/15 23:20

S mírným zpožděním k vám přichází pravidelný stručný soupis činů členů oddílu z předcházejícího týdne, hodných záznamu navždy do temných zákoutí Bytů a bitů. Z obrázku je zřejmé, že Martin Piruch slavil. Slavil druhé místo tříčlenného ad hoc týmu při středečních závodech XCR na brněnském autodromu, kde loni tak "exceloval" Lipánek.

Sobotní závod seriálu KPŽ v Mladé Boleslavi se taky neobešel bez účasti "našinců" na stupních pro nejlepší. Jan Procházka vyhrál svoji kategorii a celkovým osmým místem řádně prohnal bikery kategorie Elite. Katka Nábělková vybojovala třetí místo ve své kategorii a zopakovala tak umístění z minulého víkendu na Mamutovi. (Tajná informace - do oddílu se nám infiltrovali Kmotři)

Přehled oddílu najdete zde, týmu KPŽ zde a fotky z Brna i MB ve fotogalerii, tentokrát pouze zásluhou Jana Reinera.

Víkendový výsledkový servis 19

10/05/15 23:40

Prodloužený „Mamutí” víkend začal minimamutíkem v Lutopecnách. Nultým ročníkem závodu na 25 km z kategorie OH, na který vyrazila kroměřížská diaspora oddílu. Kategorii chlapců, jinochů a mužů zároveň vyhrál Martin Klár, v kategorii děv vyhrála Kateřina Nábělková před dobře vychovanou dcerou Adélkou (zápis do tab. slávy bude učiněn při nejbližší vhodné příležitosti).

Hon na mamuta byl z naší strany veden mimo jedné na všech frontách (trasách). Pouze nejdelší trasu jsme letos neobsadili, i když adept byl, ale skolil ho jiný netvor před soubojem s mamutem. Cenné kovy si tentokrát vysloužili aktéři z delší bikové trasy. Zlato - Vladimír Kučera ml. a bronz Kateřina Nábělková. Přehled účastníků honu je zde, pár fotek z TOURistické fronty od Viléma je zde.

Víkendový výsledkový servis 18

04/05/15 21:21

Někteří tomu nevěří nebo hledí s otevřenou pusou, jiní se suše drze usmívají. Mount Agrotec Hustopeče dobyli naši amatérští borci a ne, jak píše autorka na stránkách KPŽ, eliťáci. Ti totiž musí být za skoro každou cenu první, to aby měl pan Kysilka dobrý pocit, že nevyhodil peníze oknem. No posuďte sami výsledky našich dobyvatelů - dvakrát první v kategoriích (Martin Piruch a Petr Koubek), dvakrát druzí v kategoriích (Jan Procházka a Kateřina Nábělková) a třešinka na dortu zdola - jedno třetí místo v kategorii (Vladimír Kučera). O tom se týmům s elitními členy mohlo v Hustopečích jenom zdát - vyhráli pouze závod a jednu kategorii a ještě o tom píšou. Výsledky týmu jsou zde fotky od Zuzany Koubkové, Jana Reinera a Jiřího Blažka v naší fotogalerii.

Druhá mini skupinka dvou závodících se o víkendu vydala zkontrolovat technický stav hradu Helfštýn na AŠM. Stojí. Z druhého stupínku (nebo třetího) na stupních pro vítěze to obhlédl Lukáš Kučera. Fotky z okolí hradu od Viléma najdete zde. Celkový přehled aktivity oddílu najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 17

27/04/15 21:43

Cirkus známý pod zkratkou KPŽ tuto sobotu vstoupil do své 16 sezóny obvyklým „otvírákem” Trans Brdy v Dobřichovicích u Prahy. A taky že jsme tam ani my nechyběli. Race tým našeho oddílu tam vyrazil za obhajobou loňského 5. místa v seriálu se třemi nováčky v sestavě pod drobnohledem osvědčeného kapitána Vladimíra Kučery. Jeli opravdu výborně, i když to tentokrát nebylo na bednu, tak se všichni dojevše do cíle vešli do první osmdesátky z cca osmistovky odstartovaných. Výsledky jsou v tabulce zde, foto od Jana Reinera v naší fotogalerii.

Početnější oddílová účast se udála na „jarní srdcovce” v Prusinovicích - Rohálovské padesátce. Na boj s chronometrem se vydalo sice pouze pět ze čtrnácti přítomných členů oddílu, o to byla ale morální a technická podpora závodících intenzivnější. To se odrazilo především na výkonu Jaroslava Zemana, který poprvé v přímém srovnání dojel před Radomírem Gregorem. Na rozdíl od minulého týdne, kdy nám v Roštíně nosy mrzly a kapalo z nich kdeco, tak v Rohálově (a možná i Praze) jsme si je pro změnu řádně Sluncem přismahli, tedy ti, kteří nemazali a že jich bylo. Přehled výsledků je zde, fotky od Viléma najdete zde.

Víkendový výsledkový servis 16

19/04/15 22:43

Tento víkend byl pro náš oddíl ve znamení námi pořádaného, již 13. ročníku FORCE Chřibské padesátky. Aprílový termín si jako obvykle zalaškoval s naší i vaší nervovou soustavou. Ráno počasí na krátký - krátký, cca hodinu a půl před startem na dlouhý - dlouhý + pláštěnka. Na start se neodrazení postavili ve všech kombinacích a např. kameník jel ranní variantu. Jako se už stalo tradicí, účast v poli závodníků byla okořeněna o zahraniční účastníky. Mnohaleté bujaré závodníky z Maďarska letos na startu nahradili majitelé italských pasů z týmu FORCE - Wiliers. Slibovaný odložený Velikonoční výprask se sice nekonal, ale i tak byli Italové více než dobrou konkurencí, když se všichni tři vešli do elitní patnáctky v celkovém pořadí a Massimo DeBertolis vyhrál svoji kategorii. Vítězství v letošním ročníku si nenechal vzít již několikanásobný vítěz Chřibské padesátky z předcházejících ročníků Ondřej Fojtík. Výsledky jsou zde, fotky najdete zde.

Oddílovou omluvenku z účasti na pořádání Ch50 získalo duo J.P. + M.P., které vyjelo na 1. závod v rámci českého poháru XCO do Teplic, aby ukázali Jardovi, jak se to jezdí a pro sebe odkoukat, jak to jezdí Jarda. Výsledky najdete zde.

Ještě musím reportovat třetí místo v kategorii Vladimíra Kučery ze závodu z minulého víkendu ze seriálu Cyklomaraton v jihomoravském Pavlově, kde byl naším nejúspěšnějším zástupcem. Fotky jsou v naší fotogalerii.

Aktuality z velikonočního víkendu

07/04/15 18:50

Tož, chlapi těšte se, na posunutou italskou pomlázku na Chřibské padesátce v provedení fakt dobré, ne-li ještě lepší sestavy týmu Willier Force, která se letošního závodu zúčastní. Vzdorovat jim, s již na 99% přislíbenou účasti, bude Ondra Fojtík, mladí chrti z ČS - Accodale týmu, Petr Čech v zastoupení a možná se zjeví i nějaké to bikové zjevení (viz. foto v galerii).
Začátek bikové sezóny v našich lokalitách předznamenal nedělní Morkovské bajk. Výsledky našich zástupců jsou chvalitebné a konkurenci slibujeme, že ještě podstatně zrychlíme. Kapitán oddílu vyhrál svoji kategorii a Martin Piruch byl celkově pátý (viz. tabulka).

Partneři CH50 MTB 2015

Horké informace

25/03/15 18:50

Na závodech Morkovský bajk dne 5. dubna 2015 a Cyklomaratonu v Pavlově dne 11. dubna 2015 se můžete přihlásit u Vladimíra Kučery na Chřibskou padesátku včetně hotovostní úhrady startovného.

Ti, jenž uhradí startovné na FORCE Chřibskou padesátku v daném termínu (do 3.4. nebo se přihlásí i s úhradou startovného na Morkovkém bajku), budou již tradičně při prezentaci obdarováni párem jedinečně originálních ponožek.

13. ročník FORCE Chřibská 50 MTB - přihlašování spuštěno!!!

30/01/15 01:10

Velevážená bikerská komunito, už to pomalu zrychleně začíná. Nová sezóna Vašich urputných klání už vystrkuje ze zasněžených lesních cest, cestiček a trailů své drapáčky a důrazně Vám šeptá do podvědomí: „Už konečně začni s tou přípravou! Odlehči kolo i tělo!” a jiné podobné hlášky. Toto už má náš oddílový tým tahounů za sebou, prověrku výkonnosti si odbyl před čtrnácti dny na již zimní klasice v Hradci Králové nad blatem (výsledky a fotky jsou na obvyklých odkazech). K tréninku si ověření organizátoři přibalili i organizaci již 13. ročníku FORCE Chřibské 50, na který se již můžete na tomto odkazu přihlašovat. Tak neváhejte s přihláškou, protože maximální povolený limit počtu aktivních závodníků správou Přírodního parku Chřiby je stanoven na 500.

PF 2015

20/12/14 16:12

Přejeme všem, aby rok 2015 byl o hodně lepší než všechny minulé. Vstupme do něj s čistým štítem. Radujme se, milujme se, zachraňujme Svět, nedržme se při zemi a i do pedálů šlapme o sto šest.

Náš nový kalendář ...

14/12/14 17:09

Naše cíle na příští sezónu jsou nemalé

14/11/14 00:05

Bilanční výsledkový servis 2014
1/11/14 16:12

Opět se přiblížilo období, kdy se chystá sv. Martin vypustit svého bílého koně mezi nás. Pro některé to znamená letos naposled vypucovat své oblíbené a více či méně hýčkané kolo, ať je to silnička nebo bike, a uložit ho k zimnímu oddechu. Ti odhodlanější z nás vytáhnou z temných zákoutí zimní speciály, ze šatníků neprofuky, nepromoky, šály a čepice, a budou s vervou sobě vlastní zdolávat nástrahy nadcházejícího ročního období.

Po tomto krátkém úvodu přikročme k stručnému kvantitativnímu vyhodnocení letošní sezóny.

Tak jako loni nejprve pár čísel k námi pořádaným akcím - na start FORCE Chřibská padesátka se v příhodnějších klimatických podmínkách postavilo 485 závodníků. Jen doufám, že se v lokalitě chřibských lesů usadí jejich vlastnické poměry, které nám umožní pro nadcházející ročník upravit trasu závodu tak, aby narostl poměr bikerských terénů na úkor zpevněných cest. Na Dětských závodech v Chropyni jsme přivítali 138 dětí.

Celkově se členi oddílu v letošním roce zúčastnili 70 akcí, z toho pěti na Slovensku a jedné v Rakousku. Dle vedené evidence to představuje 543 „osoboúčastí” (vlastní měrná jednotka) s nárůstem o 95 oú oproti loňskému roku. Na nich jsme vybojovali v celkovém pořadí jedno první místo, čtyři druhá a devět třetích míst. V příslušných kategoriích to bylo 36x první, 44x druhé a 40x třetí místo včetně konečných umístění v seriálech. Nejpilnějším z nás byl Martin Piruch (viz. obr.) s účastí na třiceti akcích jen těsně následován duem V+P. Naší srdcovkou se podobně jako v předešlých letech stal holešovský Drásal s 31 aktivními účastníky (počítáno bez neméně aktivní a početné skupiny oddílových sympatizantů).

Uspěli jsme i v týmových soutěžích ve dvou nejsledovanějších tuzemských bikových seriálech. V seriálu Cyklomaraton se suverénním způsobem již od jeho osmého dějství usadil na prvním místě tým ve složení Vladimír Kučera ml., Petr Kučera, Martin Piruch, Jan Procházka a Kateřina Nábělková. Druhý tým ve složení Petr Koubek, Aleš Nábělek, Rostislav Rypl, Martin Klár a Lukáš Kučera obsadil příčku pátou. V jednotlivcích si v tomto seriálu v celkovém hodnocení v kategorii mužů nejlépe vedl Jan Procházka, když obsadil třetí místo. V kategorii žen toto umístění jen o kousek uniklo Kateřině Nábělkové. V kategoriích se nejlépe dařilo Vladimíru Kučerovi ml. a Petru Kučerovi. Oba si vybojovali zlaté medaile.

V seriálu „Kolo pro život” tým ve složení Vladimír Kučera ml., Petr Kučera, Petr Koubek, Martin Piruch, Jan Procházka, Daniel Kučera, Michal Straka a Martin Klár sice neobhájil loňské vynikající třetí místo, ale i páté pořadí v celkovém hodnocení lze považovat za úspěšné počínání v konkurenci s týmy, v jejichž dresech jezdí závodníci kategorie „elite” nebo v této kategorii byli ještě nedávno zařazeni. V celkovém hodnocení seriálu mezi jednotlivci se Martin Piruch a Jan Procházka těsně přiblížili k elitní desítce jedenáctým a dvanáctým místem a posunuli tak naše oddílové barvy na nové maximum. V kategoriích na pódiové umístění s bronzovou hodnotou dosáhli Petr Koubek a Martin Piruch.

Bilance by nebyla kompletní, kdybych zde opomněl naši Adélku Nábělkovou. V rámci seriálu Cyklomaraton pořádaných soutěžích „Smart Dětský pohár” a „sprint” dosáhla v celkovém hodnocení, jak je jejím zvykem, na medaile. V tom prvním byla šestá a v kategorii druhá, ve „sprintu” sedmá a kategorii třetí.

Bilanční výsledkový servis 2014
1/11/14 16:12

Opět se přiblížilo období, kdy se chystá sv. Martin vypustit svého bílého koně mezi nás. Pro některé to znamená letos naposled vypucovat své oblíbené a více či méně hýčkané kolo, ať je to silnička nebo bike, a uložit ho k zimnímu oddechu. Ti odhodlanější z nás vytáhnou z temných zákoutí zimní speciály, ze šatníků neprofuky, nepromoky, šály a čepice, a budou s vervou sobě vlastní zdolávat nástrahy nadcházejícího ročního období.

Po tomto krátkém úvodu přikročme k stručnému kvantitativnímu vyhodnocení letošní sezóny.

Tak jako loni nejprve pár čísel k námi pořádaným akcím - na start FORCE Chřibská padesátka se v příhodnějších klimatických podmínkách postavilo 485 závodníků. Jen doufám, že se v lokalitě chřibských lesů usadí jejich vlastnické poměry, které nám umožní pro nadcházející ročník upravit trasu závodu tak, aby narostl poměr bikerských terénů na úkor zpevněných cest. Na Dětských závodech v Chropyni jsme přivítali 138 dětí.

Celkově se členi oddílu v letošním roce zúčastnili 70 akcí, z toho pěti na Slovensku a jedné v Rakousku. Dle vedené evidence to představuje 543 „osoboúčastí” (vlastní měrná jednotka) s nárůstem o 95 oú oproti loňskému roku. Na nich jsme vybojovali v celkovém pořadí jedno první místo, čtyři druhá a devět třetích míst. V příslušných kategoriích to bylo 36x první, 44x druhé a 40x třetí místo včetně konečných umístění v seriálech. Nejpilnějším z nás byl Martin Piruch (viz. obr.) s účastí na třiceti akcích jen těsně následován duem V+P. Naší srdcovkou se podobně jako v předešlých letech stal holešovský Drásal s 31 aktivními účastníky (počítáno bez neméně aktivní a početné skupiny oddílových sympatizantů).

Uspěli jsme i v týmových soutěžích ve dvou nejsledovanějších tuzemských bikových seriálech. V seriálu Cyklomaraton se suverénním způsobem již od jeho osmého dějství usadil na prvním místě tým ve složení Vladimír Kučera ml., Petr Kučera, Martin Piruch, Jan Procházka a Kateřina Nábělková. Druhý tým ve složení Petr Koubek, Aleš Nábělek, Rostislav Rypl, Martin Klár a Lukáš Kučera obsadil příčku pátou. V jednotlivcích si v tomto seriálu v celkovém hodnocení v kategorii mužů nejlépe vedl Jan Procházka, když obsadil třetí místo. V kategorii žen toto umístění jen o kousek uniklo Kateřině Nábělkové. V kategoriích se nejlépe dařilo Vladimíru Kučerovi ml. a Petru Kučerovi. Oba si vybojovali zlaté medaile.

V seriálu „Kolo pro život” tým ve složení Vladimír Kučera ml., Petr Kučera, Petr Koubek, Martin Piruch, Jan Procházka, Daniel Kučera, Michal Straka a Martin Klár sice neobhájil loňské vynikající třetí místo, ale i páté pořadí v celkovém hodnocení lze považovat za úspěšné počínání v konkurenci s týmy, v jejichž dresech jezdí závodníci kategorie „elite” nebo v této kategorii byli ještě nedávno zařazeni. V celkovém hodnocení seriálu mezi jednotlivci se Martin Piruch a Jan Procházka těsně přiblížili k elitní desítce jedenáctým a dvanáctým místem a posunuli tak naše oddílové barvy na nové maximum. V kategoriích na pódiové umístění s bronzovou hodnotou dosáhli Petr Koubek a Martin Piruch.

Bilance by nebyla kompletní, kdybych zde opomněl naši Adélku Nábělkovou. V rámci seriálu Cyklomaraton pořádaných soutěžích „Smart Dětský pohár” a „sprint” dosáhla v celkovém hodnocení, jak je jejím zvykem, na medaile. V tom prvním byla šestá a v kategorii druhá, ve „sprintu” sedmá a kategorii třetí.

VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 40
12/10/14 18:45

Neděle 5. 10. 2014 uzavřela letošní účinkování našich dvou týmů v seriálu Cyklomaraton závodem s názvem „Okolo Zlína”. Derniéra seriálu se odehrála za, řekněme, optimálního počasí a stavu trati. Pračky i maminky tentokrát, oproti závodu na Oderské Mlýnici, závodníky pochválily a s radostí se daly do obvyklé po závodní rutinní činnosti.
V týmové soutěži již od ostravského závodu seděl pevně a neotřesitelně na prvním místě náš „tým+”. Podobně „tým A” okupoval příčku pátou. Jen někteří jednotlivci měli poslední šanci k tomu, aby vylepšili své prozatím nemedailové pozice v celém seriálu na pozice s kovy. A povedlo se především Vladimíru Kučerovi vyskočil z brambory až pro zlato ve své kategorii. Toto, ale i zbývající celkové výsledky jsou zapsány v tabulce seriálu. (Podrobnější článek s vyhodnocením celého seriálu CMT i KPŽ připravuje právě teď kapitán oddílu z nadhledu vyšších sfér.)
V neděli, raketovým zrychleních v posledních cca pěti kilometrech trasy a v předtuše BDSM výhry v tombole, se do cíle jako první přiřítil Jan Procházka (7/5) s mírným odstupem následován Martinem Piruchem (10/3). Na nejvyšší stupínek za umístění v kategorii si vyskočil Vladimír Kučera (28/1), o stupínek níže Petr Koubek (66/2) a Adélka Nábělková (9/2). Na nejnižší stupínek se k Martinovi přidala i Adélka (111/3), která jako letos obvykle zvládla dvě CMT trasy v jednom dnu.

Fotky od Viléma najdete zde a přehledy známých výsledků všech jako obvykle, včetně konečných výsledků týmů CMT.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 39
30/09/14 12:30

Sobotní ranní pohled z okna nevěštil nic dobrého, z oblohy se k zemi snášela vodní deka nejlépe charakterizovaná hanáckým termínem „venku sere” a v koutku duše jsem si pomyslel, že Rosťa chodil za kostel. Ranní pohled z okna odradil od účasti na posledním závodě seriálu KPŽ v Oderské Mlýnici i našeho nejvyššího „kmotra”. Po příjezdu do areálu závodu jsem své mínění o Rosťovi poopravil. Přivítalo nás totiž počasí probouzejícího se a dlouho vyhlíženého babího léta. Byl to taky poslední a letos jediný závod Adélky Nábělkové v seriálu Junior Trophy, s kterým se ve své kategorii rozloučila vítězstvím o dva parníky.
Úkol dne pro tým zněl - jet tak, abychom udrželi čtvrté místo v celkovém hodnocení seriálu. Ale ten se ukázal jako obtížně splnitelný již před startem. Jan Procházka, jeden z našich hlavních bodových přispěvatelů, přijel zdravotně indisponovaný (což ho stálo i bednové umístění v kategorii v celém seriálu) a tak nabídnutou šanci odsunout náš tým na celkové páté místo využil tým nabuzených „ježků” a to i přesto, že na Mlýnici jsme skončili třetí. V celkovém pořadí zajel nejlépe Martin Piruch (11/5), ale v kategorii odvedl svůj obvyklý nadstandard Petr Koubek (88/3) třetím místem.

Výběr fotek z Mlýnice od Jana Reinera a Jirky Blažka najdete v naší fotogalerii, fotky od Viléma ze stejné lokality najdete zde a přehledy známých výsledků všech jako obvykle včetně konečných výsledků týmu KPŽ.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 38
23/09/14 17:07

Opět víkend, kdy jsme závodili skoro od Šumavy až k Jeseníkům. Oddíl se ve třech skupinkách rozjel do tří lokalit. Nejpočetnější, osmičlenná skupina, se vydala do Čech na plzeňský závod seriálu „Kolo pro život” s cílem získat co nejvíce bodů do týmové soutěže. Plzeň je přivítala počasím ideálním i pro zastávku ve výčepu „Na schodech” a zchlazením se jedním oroseným „gambáčem”. Opouštěli ji však za podmínek vhodných na dvě stopky domácí trnkové (to asi hledal Rosťa, jaképak modlení). Nejlépe se s počasím vypořádal Martin Piruch - zavčas si přivodil neopravitelný defekt, nejhůře Vladimír Kučera (65/13) - ten si zase o několik kilometrů blouděním prodloužil dobu na trati v pořádné dávce dešťových kapek. Ale i přes tyto potíže, lze naši první výpravu na tento závod považovat za úspěšnou. Jan Procházka (8/2) dojel v první desítce celkového pořadí a druhý ve své kategorii. Výsledkově ho podpořil Petr Koubek (63/3) třetím místem v kategorii. Stejného umístění dosáhl v Plzni i tým a v průběžném pořadí seriálu poskočil na čtvrtou příčku.
Druhé dvě dvoučlenné skupiny vyrazily dobývat Sudety. Jan Peza (59/29) a Martin Klár (69/26) se usilovně prali s, že prý, nejtěžší tuzemskou maratonskou 115 kilometrovou tratí známou jako „Rallye Sudety”.
Druhá skupinka složená z bratrů Horáčkových si jela pro zlato do Horního Údolí na „Zlatohorskou magistrálu”. A povedlo se - Radim Horáček (6/1) si, i přes zajetí způsobené nepřejícím, značení trati měnícím domorodcem, domů odvezl zlatou medaili.
Nábělkovic rodina měla tento víkend volno (dopíjela zásoby vína) a Lipánek byl spatřen v sobotu 7:47 pod přerovským mostem, jen přechodní brňáci Martin Piruch (16/10) a Jan Procházka (45/23) si v neděli střihli pár koleček na „Pell’s kritériu”.

Výběr fotek z Plzně od Jana Reinera najdete v naší fotogalerii, fotky od Viléma ze Zlatohorské magistrály najdete zde a přehledy všech známých výsledků jako obvykle.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 37
14/09/14 22:45

Nová destinace seriálového závodu KPŽ v Novém Městě na Moravě se na nás vytáhla výborným zázemím. Ovšem dodané počasí snad vítal pouze náš kapitán (nebo to mává na Lucii?) a pár již profláknutých „blátobikerů”. Pršelo, nepršelo, lilo, … jen Slunce se za mraky schovávalo, pokud ho náhodou v tento den nad Moravou někdo „nečórknul”. Snad všem po průjezdu cílem tuhly úsměvy na tváři vyjma Martina Pirucha (17/2), který si dojel pro stříbro ve své kategorii. Špatně připevněné startovní číslo „13”, přineslo asi smůlu ve formě zlomeného sedla Janovi Procházkovi, který již před polovinou závodu mohl jít sbírat houby.
S podobným počasím, ale s příjemnějším údajem °C na teploměru, se potýkala i úderná jednotka Nábělkových na Valtickém cyklobraní. Tento závod se ukázal dobrou volbou k doplnění a zmnožení rodinných vinných zásob, se kterým započali již minulý týden ve Znojmě.  Děvčata Nábělkovic nedaly svým soupeřkám šanci a o parník vyhrály své kategorie, hlava rodiny se taky vytáhla a dojela ve své kategorii třetí. O kolik se zvýšil stav vinných zásob je prozatím bedlivě střeženým údajem.
Další tříčlenná úderka se vypravila na závod ze seriálu CMT do Prahy. Lukáši Kučerovi (43/4) uniklo pódiové umístění jen, s ohledem na tBBT, o nicotný časový úsek.

Pár fotek z NMnM od Jana Reinera najdete v naší fotogalerii, přehledy výsledků všech jako obvykle.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 36
09/09/14 06:45

„Znojmo, Znojmo, vidím tě dvojmo, není to tentokrát lihovinou” … tento text refrénu známé písně od Ivana Mládka se mi vloudil do klávesnice při psaní víkendového výsledkového servisu, protože jeho dominantní akcí byl sobotní „Burčák Tour” v rámci seriálu KPŽ. Tento závod by se dal charakterizovat například takto - zběsilá biková oddechovka. Průměrná rychlost vítěze o čučuť přesáhla hodnotu 34 km/h, což je cca o deset km/h vyšší rychlost než na ostatních závodech seriálu. I většina našich „tryskáčů” hravě překonala hranici 30 km/h a některé jsem ani nezaregistroval v pádícím davu a tudíž je nevyfotil. Pro sklenici pravých znojemských okurek si snad dojeli skoro všichni, pro flašu vína si přiletěli Kateřina Nábělková druhým místem v kategorii a Petr Koubek s Janem Procházkou, kteří přistáli na třetích místech ve svých kategoriích.
Víkendovou derniérou několika našich členů oddílu, nevyzávoděných a abstinujících po pořádném kopci, se staly „Slavkovské radary”, kde si nejlépe vedl Petr Kučera čtrnáctým místem a jako jediný z našich zajel trať pod 20 minut.

Přehledy výsledků najdete v odkazu výsledky a fotky od Viléma Horáčka na tomto odkazu.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 34
26/08/14 09:05

Dvoudenní dobývání vavřínů v českých krajích - tak by se mohl nazvat tento víkend v podání našich týmů v seriálech KPŽ a CMT. Sobotní zteč se odehrála na jednom z obtížnějších závodů seriálu KPŽ s importovaným indiánským názvem Manitou. Nejcennější vavříny v kategoriích jsme sice nezískali, ale jeden stříbrný, zásluhou Jana Procházky (14/2), a dva bronzové, které okrášlily krky Martina Pirucha (16/3) a Petra Koubka (98/3), jsou výborným výsledkem sedmičlenného týmu.
Nedělní žeň vavřínů začala již v sobotu přesunem části týmu KPŽ z Chrudimi do cca 170 km vzdáleného Berouna a jeho metamorfózou v tým CMT, doplněný tříčlennou Yeti skupinou z Kroměříže. Stanový bivak, rozložený u Berounky za „ideálního” letního počasí byl sladkou odměnou za ušetřené hodiny trmácení se v týmových vozech. Úspěšnost zvoleného postupu se projevila v nadstandardních výsledcích v kategoriích, ale i celkovém pořadí. V kategoriích dvě první, dvě druhá a tři třetí místa. V celkovém pořadí druhé místo Jana Procházky (2/2) a třetí Martina Pirucha (3/1). Nejúspěšnější co do počtu a hodnoty medailí byla Adélka Nábělková (78/1) se zlatou v kategorii na krátké trati a v závodech svých vrstevníků se stříbrnou (5/2).

Přehledy výsledků najdete v odkazu výsledky, fotky z Chrudimi od Zuzany Koubkové a Jana Reinera ve fotogalerii oddílu, fotky z Berouna od Zuzany Koubkové tamtéž.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 33
19/08/14 16:21

Rusavská padesátka - náš skoro domácí podnik, symbolizovaný osobou spolupořadatele a nezaměnitelného spíkra z řad našeho oddílu Pavla Mrázka, se dočkal již jedenáctého pokračování. Letos byl závod zpestřen počasím s občasnými dešťovými přeháňkami a to jak v týdnu před závodem, tak i v jeho průběhu. Notoricky známá trasa, na které už mimo Pavla Žáka snad nikdo nezabloudí, se v obvyklých místech proměnila do větších či menších kaluží a blátivých úseků. Celkový počet závodících členů oddílu na obou trasách se zastavil na čísle 16. S početnou skupinou „podpůrného personálu” se počet navýšil až k číslu ±40. Nejlépe se s tratí popasoval Jan Procházka (4/3), který dlouho sekundoval dvojici pronásledovatelů suveréna závodu Ondry Fojtíka. V kategorii zase nejlépe sprintoval do cíle Petr Koubek (65/2), když dojel o fous druhý. V kategoriích jsme získali ještě další dvě umístění na stupních vítězů a to zásluhou Kateřiny Nábělkové (377/3) a Vladimíra Kučery (29/3). Smůla si ihned po startu našla Martina Pirucha (10/7), který se připletl do drobné, leč déle trvající kolize vícera bikerů.
Odloučená dvoučlenná jednotka složená z Rostě (44/3) a Jiřího Ryplových se vypravila prozkoumat terény v Životských horách na tamní 30 km trati. Průzkum byl rychlý a úspěšný - Rosťa si domů do sbírky odvezl bronzovou medaili za umístění ve své kategorii (viz. foto Jana Obrusníka v oddílové fotogalerii).

Přehledy výsledků najdete v odkazu výsledky, fotky z R50 od Jirky Blažka ve fotogalerii oddílu a od Viléma Horáčka na tomto odkazu.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 32
11/08/14 16:20

Tož, kam vyjeli naši borci za vavříny? Nejdál se vypravil již ve čtvrtek na sólo akci kapitán oddílu. Až za východňárama do slovenského Svitu na tříetapovou bikovou akci Horal Tour. V první etapě - vysokotatranské - výšlapu do „kopce” na 31 km trase s cílem ve Ski areálu na Štrbském Plese za „krásného” deštivého počasí dojel celkově šestý a první v kategorii. V druhé etapě - nízkotatranské - maratonu na 127 km dojel celkově sedmý a opět první v kategorii. V poslední třetí etapě - cross country na 5 kol - dojel celkově čtvrtý a pro změnu druhý v kategorii. Celkové výsledky Horal Tour nejsou v tuto chvíli ještě k dispozici, ale předpokládám, že svoji kategorii s přehledem vyhrál a v celkovém pořadí bude hodně vysoko. Nejpočetnější skupina se vypravila do černé Ostravy na závod ze seriálu CMT. A pro některé zúčastněné to byl fakt „černý” den. Martin Piruch (11/2) zápolil se značením trasy, což ho stálo první místo v kategorii, Petr Koubek (63/5) zase s defekty, Jan Procházka (21/10) s obojím a Martin Klár snad se vším, takže ani nedojel. Na bednu se ve své kategorii probojovala naše medailová stálice Kateřina Nabělková (126/2) a příjemně překvapil druhým místem v kategorii Lukáš Kučera (58/2). Poslední medaili do sbírky z Ostravy přidala třetím místem Adélka Nábělková (4/3).

Přehledy výsledků najdete tam jako obvykle a fotky od Zuzany Koubkové v fotogalerii oddílu.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 31
04/08/14 12:32

Další víkend v letošní sezóně, kdy jsme se za závody vypravili napříč celou naší republikou. Nejpočetnější, jedenáctičlenná skupina se vypravila do blízké, sluncem zalité Bystřice pod Hostýnem na Hostýnskou padesátku. Zde na cenný bronzový kov dosáhla ve své kategorii Kateřina Nábělková (201/3). Početně druhá skupina, čítající osm kousků, se vypravila na závod ze seriálu KPŽ do šumavského Zadova. Oč jich bylo méně, o to více cenných kovů si dovezli domů. Přesně tři stříbrné a jednu zlatou. Zlato ve své kategorii vybojoval Jan Procházka (8/1), stříbro Martin Piruch (9/2), Vladimír Kučera (22/2) a Petr Koubek (69/2). Skupina s nejmenším počtem členů (pěti) se vypravila na závod ze seriálu CMT až do Ústí nad Labem. I zde se urodily dva bronzové kousky a to zásluhou Petra Kučery (8/3) a Martina Klára (10/3).
Nedělní výšlap na Praděd si nenechala ujít šestnáctka cyklistů z různých týmů. Jen organizátor Lipánek v oprávněných obavách, že si bude muset intenzivní metodou prát svůj nový cyklistický „kroj”, se potenciálních zážitků z výletu dobrovolně vzdal.

Fotky z Hostýnské padesátky od Viléma najdete zde, fotky ze Zadova od Zuzany Koubkové a Vladimíra Kučery jsou zde. Tabulky výsledků jsou zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 30
28/07/14 11:43

Po dovolené, snad zasloužené, se opět rozběhl seriál závodů „Kola pro život”. Již tradičním závodem v tomto termínu je nadstandardně obsazený Karlštejn Tour se zázemím na dostihovém závodišti v Chuchli. Na prašné, suché a proto i rychlé trati vytápěné rozpáleným Sluncem skoro do ruda, se neztratili ani naši ogaři v rudých dresech. Petr Koubek (81/2) protrhl svoji letošní, doposud smolnou výsledkovou bilanci v tomto seriálu a vybojoval poprvé umístění na stupních vítězů druhým místem v kategorii. Stejným umístěním v kategorii jako Petr se prezentoval Jan Procházka (14/2), který ovšem, jak je jeho zvykem, pořádně proháněl všechny závodníky elitní kategorie.
Manželé Nábělkovi se vypravili na Moravskotřebovský cyklomarton. Katka (65/1) zde opět nenašla rovnocennou konkurentku a na padesátikilometrové trase vyhrála svoji kategorii.

Přehled výsledků z víkendu je zde. Výběr fotek od Jana Reinera a tajného autora z KPŽ a Petry Zápecové z Moravské Třebové v oddílovém photostreamu.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 29
22/07/14 22:42

Tajný závod v zahraničí - alespoň takový jsem měl první dojem, když jsem si prohlédl dvě várky fotek se strohým textem, které mi došly na email. Ještě tajemnější byli pořadatelé s výsledky, které zveřejnili až dnes. K jejich přesné interpretaci bylo potřeba trochu vyšší míry dedukce, ale snad jsem nic nepřehlédl a v naší tabulce uvedl ty správné cifry. O kterém závodě je vlastně řeč? V sobotu, kdy se rtuť v teploměru šplhala k historickým maximům se trojice našich bikerů, ve složení V+P a Koubič, vypravila osvěžit svá těla na „blízký východ” k vodní nádrži Kanianka. Tamtéž si střihla 45 km v závodním tempu na akci „Kaňanský bicigel`” s výborným výsledkem - dvě první a jedno druhé místo v kategoriích.

Fotky jsou ke zhlédnutí na naší nové oddílové galerii zde
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 28
14/07/14 12:42

Po měsíční pauze, vynucené stávkujícím hardwarem, se opět připomínám se stručným soupisem slavných činů našeho oddílu.
Bikový závod Karpatský pedál, který se jel tuto sobotu se stává naší oblíbenou destinací. Loňskou medailovou žeň jsme skoro kompletně zopakovali. Naši šohaji nenechali nikoho na pochybách, že přijeli pro pocty nejvyšší a již po úvodním cca 8 km dlouhém kolečku přijeli do Javorníku s dvouminutovým náskokem před houfem pronásledovatelů. Než dojeli svorně do cíle, přidali k náskoku ještě dalších skoro pět minut. V cílovém spurtu se jako silnější předvedl rodák z blízké vesnice Martin Piruch (1/1) před Janem Procházkou (2/2). Svoji kategorii zde vyhrál i Petr Koubek (22/1) a snad tím zlomil letošní prokletí čtvrtých míst. Mezi ženami kralovala naše „popelavá” Kateřina Nábělková (142/1). Třešničkou na zlatém dortu bylo vítězství v soutěži tříčlenných týmů, kde duo šohajů doplnil Petr Kučera (12/5).
V sobotu, na trase Salzkammergut Trophy 211 km, náš nekorunovaný „dálkoplaz” Jan Peza (28/16) dojel po defektu na pěkném 28. místě. Úspěch v podobě třetího místa se o deset vteřin vyhnul Milanu Mosaznému (88/4) na dlouhé trase silničního Beskyd Tour.

Fotky od Viléma jsou zde. Přehled výsledků je na obvyklých místech.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 27
14/07/14 12:42

První červencový víkend se odehrál ve znamení skoro domácího závodu - Drásala. Letos okořeněný o novou trasou pro vytrvalce drsného kalibru pojmenovanou příhodně „Obr Drásal” s délkou trasy 175 km. Tato výzva nedala spát třem členům našeho oddílu - Miliči Fojtovi (61/16), Aldovi Nábělkovi (90/27) a Janu Pezovi (8/8), který se zapsal nesmazatelně do historie toho závodu osmým místem. I na ostatních drásalovských trasách se naše dresy mihly na pódiu pro nejlepší - na Dlóhém Drásalovi vyhrál Jan Procházka (6/1) svoji kategorii, na Krátkém Drásalovi zase Martin Piruch (3/1) a Vladimír Kučera (17/3) zabodoval třetím místem v kategorii. Na nejkratším si odnesl stříbrnou medaili Lukáš Kučera (11/2).

Fotky od Viléma jsou zde. Přehled výsledků je na obvyklých místech.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 24
17/06/14 00:13

Víkend 24. týdne začal již v pátek účastí čtyř členů na časovce do vrchu, konkrétně od hřbitova v BpH až k basilice na sv. Hostýně. Nejlépe z nich si vedl Pavel Mrázek (38/3) třetím místem v kategorii.
Sobotní pokračování se již odehrávalo na více místech. Od Rožnova přes obce Čechy a Bělkovice až po Ještěd. Na akci Čechy Tour se vypravila čtyřčlenná část oddílu s doprovodem (manželé Nábělkovi byli kolem 8:15 spatřeni naší výzvědnou skupinou, jak zmateně pobíhají v kukuřičném poli u Přestavlk). Zmatené pobíhání je asi nová a úspěšná tréningová metoda, která Aleše Nábělka (7/7) posunula do první desítky celkového pořadí a Kateřinu na bronzový stupínek mezi ženami. Nejlépe si zde ovšem vedl Lukáš Kučera (8/1), když dojel hned za Aldou a svoji kategorii vyhrál doslova o Titanic. Mini skupinka bří Horáčků se vypravila na Bělkovický řetěz, kde si Vít Horáček (125/11) užíval to „pravé bikování”. Další dvoučlenná mini skupinka, složená z našich agilních „dědků” Rosti Rypla (67/5) a Jaroslava Zemana (106/14), zdolávala valašské kotáry na Petyši. Nejpočetnější skupina, tvořená týmem KPŽ posíleným o Martina Klára (55/11), se vypravila na šestý závod tohoto seriálu do Liberce zkontrolovat vysílač na Ještědu. Nejrychleji kontrolu provedlo naše úderné „šohaj” duo v pořadí Martin Piruch (8/1) a Jan Procházka (9/2) s mírným odstupem následované Vladimírem Kučerou (23/2). Ti také pobrali ve svých kategoriích příslušné medaile. Cenný kov v tomto seriálu stále uniká Petru Koubkovi (97/4).

Přehled výsledků najdete na obvyklých místech. Výběr z fotek z Bělkovic od Viléma je zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 23
09/06/14 12:35

Víkend v Čechách. Tak by se dal stručně popsat. Závodní zápolení v obou námi preferovaných seriálech se totiž přesunulo západně za Vltavu. KPŽ k přehradě Orlík a CMT do Plzně. Tam se v neděli vypravil pouze jeden mohykán, samozřejmě ten, který to měl „nejblíže” - Rosťa Ryplů (108/13). Podstatně početnější skupina vyrazila již v sobotu na závod KPŽ u přehrady Orlík. Poprvé od začátku sezóny kompletní KPŽ tým posílený hlavně o sehranou dvojici z technicko-sportovního zabezpečení výpravy. Jejich přítomnost přispěla k výbornému výsledku celého týmu - třetí místo s vysokým bodovým ziskem. V podmínkách, kdy Slunce úřadovalo na plné pecky a z chladících se závodníků stoupala skoro nasycená pára, zazářily naše dvě hvězdy dne - Jan Procházka (10/1) a Martin Piruch (13/2), když obsadily první dvě místa ve své kategorii mladíků.

Přehled výsledků najdete na obvyklých místech. Tentokrát i rozsáhlou kolekci fotek z Orlíku z čipů Jiřího Blažka a Jana Reinera.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 22
09/06/14 12:35

Tento víkend se naše pořadatelské i sportovní aktivity odehrávaly od Jeseníků až po Povážský Inovec. V sobotu skupina již „profesionálních” organizátorů z našich oddílových řad zabezpečila bezproblémový průběh Dětských bikových závodů v Chropyni, pořádaných tradičně našim oddílem při příležitosti Mezinárodního dne dětí. Letos se této akce zúčastnilo 138 dětí od tří do patnácti let. Dařilo se i našim zástupcům - Adélka Nábělková i Lukáš Kučera si dojeli pro stříbrné medaile ve svých kategoriích. Sobotní závodní aktivity obstaraly dvě skupiny. První, jednočlenná úderka ve složení Jan Peza (14/6) se vypravila do Velkých Karlovic na Pepi maratón. Druhá, původně čtyřčlenná úderka, oslabená o potlučeného Jana Procházku, ve složení Martin Piruch (17/1) plus naši dva Jánošíci, vyrazila do jesenických Koutů na závod ze seriálu KPŽ. A nevedli si věru zle. Především Martin, který dojel celkově sedmnáctý a vyhrál svoji kategorii. Nedělní sportovní aktivity byly obdobou sobotních. Na Slovensko, do obce Kalnica se vypravil se svojí podpůrnou suitou Vít Horáček (116/13), vyjet si na kopec Inovec. Početnější skupina se vydala ku Hradci Králové na závod za seriálu Cyklomaraton. I tentokrát nenechali naši borci nikoho na pochybách, že obhajobu loňských předních míst myslí vážně. Bronz sice nikdo nezískal, ale dvě stříbra ve svých kategoriích vybojovali Petr Koubek (47/2) a Martin Piruch (9/2), dvě zlata Kateřina Nábělková (212/1) a Vladimír Kučera (16/1). 843 km - to je vzdálenost, kterou dohromady s jmenovitou délkou závodních tras na dvou kolech a přesuny na čtyřech kolech urazil za tyto dva dny Martin Piruch.

Zde najdete přehled víkendových výsledků, výsledky týmu KPŽ a CMT. Několik fotek z Hradce od Zuzany Koubkové a Koutů od Jana Reinera a výběr fotek z Kalnice od Viléma.
Výsledky dětských závodů
31/05/14 21:48

Počasí i sponzoři nám byli opět nakloněni, sehraný realizační tým pracoval jak švýcarské hodinky na 110%. Předjezdci i zajezdci byli k neutahání. Závodníci byli v hojném počtu 138 osobností k sobě nesmlouvavou, ale zároveň i tolerantní a závodící v duchu fair play, konkurencí.

Zde najdete výsledky z dětských závodů v Chropyni 2014, výběr z fotek je zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 21
26/05/14 22:45

Proč jenom nejeli do Úpice místo Dolan ! Pomyslel jsem si, když jsem se v deset hodin podíval na radar. Ještěže nejeli do Úpice, ale do Dolan. Poopravil jsem svoje pochyby, když jsem se na radar znovu podíval asi za tři hodiny. V Úpici čerti tančili svatební odzemek. V obou lokalitách bouřkové počasí s tak vydatnými dávkami deště, že psi, na rozdíl od bikerů, zůstali ve svých přístřešcích a ani špičku nosu z něho nevystrčili. Ne tak našich patnáct borců a dvě borkyně (Adélka hned dvakrát), kteří do cíle dojeli všichni. S přelivem z bláta od hlavy až k patě, samozřejmě i na nose. Na cestu domů už svítilo sluníčko. Auta, přitížena pěti medailemi z cenných kovů za umístění v kategoriích, nechtěla svižně jet ani ze svatého kopce. Zlatou si domů odvážel Petr Kučera (19/1), stříbrné Katka Nábělková (156/2) a Vladimír Kučera (14/2), bronzové Petr Koubek (43/3) a Martin Piruch (11/3). Bez medaile jen těsně zůstal náš nejúspěšnější borec - Jan Procházka (4/4), který dojel celkově čtvrtý.

Přehled výsledků je na tomto odkazu. Výběr fotek od Zuzany Koubkové je zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 20
19/05/14 16:17

Bláto, blátíčko, sem tam větší či menší louže a déšť, teplota kousek nad 10 °C. To byly závodní podmínky tohoto víkendu, ve kterém se na závodění vypravili pouze naši skalní, všechny rozmary počasí při závodech akceptující, členové oddílu. Jaroslav Zeman (50/5) si vyjel do Bílých Karpat ke slovenské hranici do Brumova - Bylnice na Hradní okruh, Jan Peza (23/8) se nezalekl celníků a zazávodil si v Marikovskej dolině na slovenské straně Javorníků. Nejpočetnější, čtyřčlenná skupina, vedená Vladimírem Kučerou (16/2), se vypravila na sever do podhůří Orlických hor na Sportbárt bikemaraton v Ústí nad Orlicí. Nejlépe si vedl Vladimír, když obohatil svoji sbírku o stříbrnou medaili, Petr Kučera (15/4) si domů dovezl bramboru.

Celkový přehled výsledků je zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 19
10/05/14 22:36

Tento víkend, „prodloužený” o sváteční čtvrtek 8. květen, jsme zvládli závodit hned na třech frontách. V onen sváteční den jsme na první, předsunuté frontě dobývali drahé kovy v Liberci na závodech seriálu Cyklomaraton. V sobotu jsme za nimi vyrazili hned na zbývajících dvou frontách - část pátečních rekreantů z okolí Liberce se přesunula na závody KPŽ do Mladé Boleslavi, zbytek z Liberce se, doplněn o posily ze zálohy, vypravil do Přerova na Mamuty - silniční i bikové. A jak toto naše „frontální” tažení republikou od severozápadu na východ dopadlo? V Liberci jsme vybojovali umístěním v kategoriích všechny možné drahé kovy. A to zásluhou Vladimíra Kučery (16/1) zlatý, Petra Koubka (57/2) stříbrný a Katky Nábělkové (203/3) bronzový. V Mladé Boleslavi se pro změnu vytáhli mladíci Jan Procházka (12/1) se zlatou a Martin Piruch (20/2) se stříbrnou medailí. V Přerově zůstalo vytahování na bedrech zralých ročníků, které se přeměnilo v stříbrného Mamuta pro Katku Nábělkovou (148/2) na bikové trati a v bronzového pro našeho jediného zástupce na nejdelší 212 km trati silničního Mamuta Milana Mosazného (43/3). Stručně řečeno - královnou víkendu se stává bimetalová Nábělková a králem bronzový Mosazný.

Přehledy výsledků jsou na tomto odkazu. Výběr fotek od Viléma ze stoupání na HP Hadovna. Pár fotek z CMT v Liberci od XY a výběr fotek od Jana Reinera z KPŽ v Mladé Boleslavi zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 18
05/05/14 10:11

První květnová sobota už s každoroční pravidelností blížící se tradici, vyláká v hojném počtu bajkerskou profesionální i hobby veřejnost různého věku do Lipníku nad Bečvou na Author Šela Maraton s cílem na nádvoří zříceniny hradu Helfštýna. Letos však náš oddíl asi v předtuše, že počasí bude ideální spíše pro otužilce, podpořil pořadatele zaplacením startovného pouze za čtyři aktivisty. Jediným našim mohykánem, který se vydal na dlouhou trasu byl Jan Peza (69/32). Zbytek mini týmu se vydal na 50 km trasu, kde nejlepšího výsledku dosáhl se zarputilostí sobě vlastní náš oddílový kapitán Vladimír Kučera (13/2), když si vybojoval druhé místo v kategorii.

Kompletní přehled výsledků členů oddílu je v tabulce zde.
Výběr fotografií od Viléma je zde a od Jana Reinera zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 17
28/04/14 08:59

Tímto víkendem pro nás začal závodní kolotoč o sobotách, ba i nedělích. Pro členy týmů v seriálových soutěžích KPŽ a CMT skoro každý víkend, pro ostatní dle jejich výběru a časových i fyzických možností. A tak tomu bylo i tuto sobotu. Tým KPŽ se vypravil do Prahy na první závod seriálu Trans Brdy a početnější skupina členů se vypravila na „jarní srdcovku” do Prusinovic - Rohálovskou padesátku.
V Letech u Prahy byl naším nejúspěšnějším borcem Jan Procházka (16/2), který si vyjel druhou příčku v kategorii a navázal tak na úspěšnou loňskou sezónu.
V Rohálově z našich řad kralovaly dámy. Katce Nábělkové (276/4) o kousek uniklo třetí místo v kategorii. Nejhodnotnější výkon však odvedla Adélka Nábělková (3/1), která na trase přichystané v okolí Kasařova snad pro galejníky (když tuto pětikilometrovou trasu první „chlap” zdolal za 32 minut) dojela ve své kategorii první, pouhé čtyři minuty za vítězem.

Pár fotek z Letů najdete zde, fotky z Rohálovské padesátky od Viléma. Přehled výsledků z víkendu je zde.
FORCE CHŘIBSKÁ 50MTB 2014 - Shrnutí
20/04/14 23:36

Letošní 12. ročník FORCE Chřibské padesátky je za námi. Celkovým vítězem 51 km dlouhé trasy se časem 1h : 34m : 49s stal Jan Jobánek z týmu Superior Rubena Team, který vyhrál o pouhých osm vteřin před Matějem Lasákem z týmu MAX CURSOR. Na další borce v pořadí jsme čekali skoro další dvě a půl minuty. Za to se nám tato trojice vtěsnala do dvou vteřin v tomto pořadí - Filip Adel z Jobánkova týmu, Petr Šťastný z týmu České spořitelny a Jiří Hradil z týmu generálního sponzora FORCE.
Z děvčat trať časem 1h : 55m : 29s nejrychleji prolétla Denisa Stodůlková z týmu České spořitelny před Lucií Boudnou z týmu Život na kole a Šárkou Vojtkovou, která si jen tak odskočila na chvilku od plotny (bez týmu).

Celkové výsledky najdete na stránkách časoměřičů prostřednictvím tohoto odkazu nebo na našich stránkách zde, kde je i soubor ke stažení ve formátu pdf. Fotografie naleznete na těchto odkazech.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 15
13/04/14 13:06

Tento víkend byl ve znamení ostrého startu seriálu závodů CYKLOMARATON prvním počítaným závodem na Pálavě. V zázemí závodu v prostorách Yacht clubu Pavlov u přehrady Nové Mlýny nás přivítalo slunečné, ale chladné počasí a nadržená smečka závodění chtivých konkurentů toužících po našem skalpu, se kterými jsme se rozloučili v loni ve Zlíně. Že jim týmové prvenství, ale i jiné vydobyté posty z loňska, tak snadno nepřepustíme jsme zde dokázali ziskem tří pódiových míst. Vladimír Kučera (30/1) vyhrál svoji kategorii. Katka Nábělková (224/3) a Petr Koubek (79/3) si domů přivezou bronz.

Přehled výsledků najdete zde a výběr z fotografií Jana Reinera zde.
VÍKENDOVÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS 14
06/04/14 23:05

Tak se opět na našich stránkách objevuje „VVS”. Tentokrát začínáme čtrnáctým týdnem i když uspokojivou výsledkovou overturu jsme si odbyli již v týdnu třetím. Čas mezi těmito daty vyplnila většina členů oddílu k intenzivnímu najíždění tréningových dávek v množstvích od desítek do tisíců kilometrů a to jak na tuzemských štrekách (díky přízni letošního zimního počasí) tak někteří i v krajích cyklistice více zaslíbených.
První naše letošní ostrá zkouška výkonnosti a srovnání s konkurencí se odehrála tuto neděli na „Morkovském bajku”. A konkurence byla vskutku na úrovni. Zmínil bych bratry Fojtíkovy, race tým Ghost Rubena Racing i s Pavlínou Šulcovou, úřadující mistryni v maratonu Irenu Berkovou. Do Morkovic zabloudil i nový člen Česká spořitelna - Specialized týmu Jan Reiner atd.
Jak dopadly naše barvy ve více jak dvěstě členném pelotonu? V první desítce s jedním třetím místem v kategorii dojeli naši mladíci Jan Procházka (5/3) a Martin Piruch (9/5). Svoji kategorii vyhrál Vladimír Kučera (20/1).
V prvním ročníku „Dětského Morkovského bajku” si nejlépe vedl Lukáš Kučera (2/2), který zkompletoval naše umístění na stupních vítězů druhým místem.

Výsledky zbývajících členů našeho oddílu, kteří se zapojili do závodění najdete v této tabulce.
Anketa "Sportovec roku 2013"
03/03/14 18:46

Naše pořadí bylo odtajněno - uhájili jsme vynikající 4. až 10. místo.!!! Na co pomyslelo v koutku duše jenom několik optimistů z našich řad se proměnilo ve skutečnost. Náš oddíl je mezi deseti finalisty v anketě kroměřížského regionu „Sportovec roku 2013”. Organizátoři ankety však nyní zařadili do jejího programu dramatickou, dvacet čtyři dnů trvající pauzu - odtajnění pořadí naplánovali až na sobotu 1. března.
Držte nám pěsti.!?

Píár článek z pera (lk) a fotografií (vh) naleznete zde.
Zimní výsledkový servis
04/02/14 13:11

Devitičlenná skupina členů našeho oddílu ukončila zimní spánek (na rozdíl od autora těchto řádků) a v počasí připomínajícím spíše podzim si střihla v sobotu 18. ledna závod ze seriálu CMT - Winter Hradec Králové. A naše dresy byly vidět, tedy do doby, než se všichni „oblékli” do jednotných dresů v barvě polabské černozemě. Ve výsledkové listině figuruje nejvýše náš nejúspěšnější člen Jan Procházka (celkově 3. a v kategorii také 3.) a navazuje tak na výborné loňské výsledky. Ale i zbývající účastníci zájezdu o sobě dali řádně vědět. Náš nový oddílový přírůstek Martin Piruch se blýskl vítězstvím v kategorii (5/1), Petr Kučera si dojel v kategorii pro stříbro (8/2), Lukáš Kučera (76/3) a Katka Nábělková (120/3) pro bronz. Nesmím zapomenout na Adélku Nábělkovou (93/4). Ta si na kratší trati přijela pro bramborovou medaili v kategorii, když na tu kovovou jí chyběly necelé čtyři vteřiny.
Taky musím vyzdvihnout výkon našeho jediného účastníka přidruženého závodu v běhu na 7 km Petra Kučery (1/1), který tento závod vyhrál.

Pár fotografií od neznámého autora ze stránek CMT najdete v naší fotogalerii zde. Kompletní přehled výsledků členů oddílu zase zde.
Bilanční servis sezóny 2013
06/11/13 09:54

Za okny padá déšť, teploměry se pomalu chystají podívat na nulu zdola - no prostě počasí, že bys ani cyklistu ven nevyhnal. Poslední i naše hromadná akce „na koho nezbude guláš na Holajce”, známá pod názvem Spadaným listím, je za námi a tak nastal vhodný čas k bilancování.

Nejprve pár čísel k námi pořádaným akcím - na start FORCE Chřibská padesátka se i přes ne ideální počasí postavilo 350 závodníků a na Dětských závodech v Chropyni jsme přivítali 143 dětí.

Celkově se členi oddílu v letošním roce zúčastnili 58 akcí, průměrně se na akci zúčastnilo 8 našich členů (skutečný počet je vyšší o účast neevidovaných, ale vždy přítomných sympatizantů našeho oddílu). Na nich jsme vybojovali buď v celkovém pořadí, nebo v příslušných kategoriích 42x první, 44x druhé a 41x třetí místo.

Uspěli jsme i v týmových soutěžích. Tým ve složení Vladimír Kučera, Petr Koubek, Petr Kučera, Marek Julina, Jan Peza, Jan Blažek, Michal Straka a Jan Procházka vybojoval třetí místo v seriálu „Kolo pro život” (v podstatě první místo mezi čistě amatérskými týmy). Tým ve složení Vladimír Kučera, Petr Koubek, Petr Kučera, Aleš Nábělek a Kateřina Nábělková letos suverénně ovládl týmovou soutěž v seriálu „Cyklomaraton Tour” a vybojoval první místo. Ještě je potřeba zmínit, že všichni členi týmu se v seriálu KPŽ umistnili v první stovce celkového pořadí, u týmu v seriálu CMT dokonce v první padesátce.

Z členů oddílu je potřeba vyzdvihnout Jana Procházku, celkově 17. a 2. v kategorii v seriálu závodů KPŽ, Petra Koubka 1. v kategorii seriálu CMT a 3. v kategorii seriálu KPŽ. Především však Vladimíra Kučeru ml., kapitána a motor oddílu, 1. v kategorii seriálu CMT a 3. v kategorii seriálu KPŽ.

Bilance by nebyla kompletní, kdybych zde opomněl naše elévy - Adélku Nábělkovou a Lukáše Kučeru, absolutní vítěze ve svých kategoriích v seriálu CMT.

Výběr fotografií ze slavnostních zakončení seriálů KPŽ i CMT najdete v naší fotogalerii.
Zpověď big bosse oddílu je zde.